שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פצוע קל ממטח קסאמים ומרגמה בעוטף עזה
  סמוך ל-7:00 נורה מטח רקטות לעבר אזור אשכול, שער הנגב והמועצה האזורית חוף אשקלון. עובד זר נפצע קל בזרועו מרסיסים. לאחר פחות משעה נורו ארבעה קסאמים לשדרות - אדם אחד לקה בחרדה. גורם בארגוני הטרור: "כל פעולה ישראלית תהפוך מנוף לעוד פעולות". חיל האוויר תקף משגר קסאמים ברצועה

  עוד בוקר של ירי כבד בעוטף עזה. שלוש רקטות קסאם נורו סמוך לשעה 7:00 (יום א') לעבר שטחים פתוחים באזור אשכול, שער הנגב והמועצה האזורית חוף אשקלון. במקביל נורתה פצצת מרגמה לעבר יישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. פועל זר נפגע בידו באורח קל מרסיסים ופונה לבית החולים ברזילי באשקלון. לאחר מטחי הירי - תקף חיל האוויר משגר ועליו רקטות מוכנות לשיגור, ליד בית חנון שבצפון הרצועה.


  הנזק שגרמה אחת הרקטות (צילום: רויטרס) 

   

  גיל תעסה, לשער רכז הביטחון של היישוב, שהחממות שייכות לבני משפחתו סיפר: "רק במזל לא נפגעו עוד עובדים שהיו במקום. אמנם המדינה שמה פעמוניות (מיגוניות - ש.ח.) בשדות, אבל זה רק באזורים הדרומיים. באזורים הצפוניים - אין שום הגנה, אין שום מבנה שאפשר להסתתר". הוא סיפר כי במושב עובדים כ-300 פועלים. "גם להם מגיעה הגנה ואנו מצפים שהמדינה תעשה זאת בהקדם".

   

  פחות משעה לאחר מכן נורה מטח רקטות קסאם לעבר שדרות. שתיים מהן נפלו בשטח פלסטיני, שיגור אחד נכשל וארבע נפלו באזור שדרות. רקטה אחת פגעה פגיעה ישירה בבית בעיר - ואדם אחד הוגדר נפגע חרדה, רקטה נוספת פגעה ליד בית ספר יסודי בעיר, רקטה אחרת ליד מתנ"ס במועצה האזורית שער הנגב ועוד רקטה - סמוך למפעל באחד מקיבוצי האזור. רסיס פגע בצינור במפעל ונציגי המשרד לאיכות הסביבה וכיבוי אש הוזעקו למקום.


  כוחות הביטחון סמוך לבית שנפגע, הבוקר (צילום: זאב טרכטמן) 

   

  בעקבות הירי הבוקר העלה מגן דוד אדום את רמת הכוננות באזור לרמה השנייה לפני הרמה הגבוהה ביותר.

   

  שלמה מוסקוביץ', שביתו נמצא צמוד לבית שנפגע, סיפר ל-ynet: "שמענו 'צבע אדום' ורצנו מהר לממ"ד - ואז שמעתי את הפיצוץ חזק מאוד. לפני שלושה שבועות נפלה רקטה ממש בחצר אצלי וגרמה לי נזק והייתי בטוח שגם הבוקר נפלה הרקטה אצלי".

   

  "יצאנו החוצה וראיתי שנפלה רקטה בבית הסמוך. אין שם ממ"ד ואף אחד לא היה בבית. רק בנס לא היו נפגעים. המטח הבוקר פשוט נורא. זה קרה בשעה שהילדים הולכים לבית הספר, הילד שלי כבר אמר לי שהוא לא רוצה ללכת, שהוא מפחד. גם אני לא יודע איך אני אסע מפה לעבודה עם כל הירי הבלתי פוסק הזה, סיפר מוסקוביץ'.

   

  "כל פעולה ישראלית תהפוך מנוף לעוד פעולות"

  פלוגות אל קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, נטלו אחריות לירי הרקטות לעבר שדרות. גורם בארגון אומר ל-ynet כי הירי נעשה כתגובה למה שהגדיר "המשך התוקפנות הישראלית ברצועה" וכן בתגובה לחיסול ומעצר הפלסטינים בגדה המערבית. הגורם הבטיח כי שרשרת התגובות צפויה להימשך.

   

  אנשי גדודי עז א-דין אל קסאם ירו בסוף השבוע החולף פצצות מרגמה לעבר יישובי עוטף עזה. גורם באחד הארגונים אמר ל-ynet כי "בהעדר רגיעה - אנו חייבים להבהיר לאויב כי מצב המצור על הרצועה וחיסול הפעילים והמשך הפעילות הישראלית בתוך שטח הרצועה - לא יכולים להמשך ללא תגובה". אותו גורם הבטיח כי "לא יהיה שקט כשתושבי הרצועה עדיין תחת מצור וכשישראל מחליטה מתי ואם לפתוח את המעברים"

   

  ומה באשר לאפשרות הקלושה להמשך הרגיעה? "בינתיים לא ברור מתי יחודשו שיחות בנושא אם בכלל, לכן מה שאנו עושים מגיע במסגרת הזכות הטבעית להגן על עצמנו ולא להשאיר את הרצועה ואת תושביה בני ערובה בידי הישראלים", אמר הגורם והדגיש: "כל פעולה ישראלית תהפוך בעתיד למנוף לעוד פעולות ועוד לוחמים נגד האויב".

   

  חוגגים את חנוכה מחוץ לאזור

  רבים מתושבי עוטף עזה חוששים מחידוש הירי באופן מאסיבי, לאחר הודעת הארגונים השונים ברצועה כי אינם מחויבים עוד לרגיעה ולא יאריכו את תוקפה. תושבים לא מעטים החליטו לעזוב את האזור, כדי לחוש מעט מאווירת החנוכה, שלא תחת איום. 

   

  תושב שדרות, יוסי טמסית, סיפר בסוף השבוע ל-ynet כי משפחתו כבר עזבה את העיר ונסעה לחגוג את חנוכה בבאר-שבע.

  טמסית, שביתו נהרס מפגיעת רקטת קסאם, נשאר בשדרות. "הייתי הולך איתם, אבל לא סיימנו לבנות את הבית ונשארתי לשמור עליו", אמר בכאב.

   

  הירי הבוקר נעשה לאחר סוף שבוע שבו שוגרו רקטות ופצצות מרגמה רבות, עם פקיעתה של ה"רגיעה" בת חצי השנה. במערכת הביטחון הגיעו למסקנה כי צה"ל יצטרך לפעול בקרוב בעוצמה ובאופן מקיף ברצועת עזה כדי לשתק את ירי הרקטות והמרגמות על יישובי הנגב. "אין לי ספק שנשלם מחיר" אמר ל-ynet בכיר במערכת הביטחון, "אבל איננו יכולים להרשות לעצמנו שהמצב הנוכחי יימשך".

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס ואילנה קוריאל
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבית שנפגע בשדרות, הבוקר
  צילום: זאב טרכטמן
  מומלצים