שתף קטע נבחר

הליכוד בגולן: מנסים למכור אותנו בטורקיה

חברי הליכוד סיירו ברמת הגולן ביום שבו ראש הממשלה נפגש עם עמיתו הטורקי, לדון במו"מ מול סוריה. נתניהו: "אנחנו לא יודעים מה אולמרט הולך לסגור מאחורי דלתות סגורות"

ביקורו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בטורקיה לצורך קידום שיחות השלום עם סוריה הזעיק היום (ב') לסיור ברמת הגולן את חברי סיעת הליכוד ובכירי המפלגה. תצפית שתכננו החברים בכפר חרוב שבדרום הגולן, משם נשקפים יישובי הרמה והכנרת, בוטלה בשל ראות לקויה וגשם.

 

 

נתניהו הקפיד להפגין עוצמה ביטחונית, כשמשני צדיו צעדו הרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, ואלוף פיקוד צפון לשעבר, יוסי פלד. נתניהו אמר בסיור, כי "אנחנו לא יודעים מה אולמרט הולך לסגור מאחורי דלתות סגורות. באנו להגיד באופן גלוי: ממשלה בראשות הליכוד תישאר על רמת הגולן ותשמור עליה כנכס אסטרטגי".


נתניהו והביטחוניסטים ברמת הגולן (צילום: אביהו שפירא) 

 

לדברי נתניהו, "אזרחי ישראל מצפים ממנהיגות שתשמור על ביטחונם 365 ימים בשנה ולא תנסה להתנער על-ידי פוליטיקאים שונים מהאחריות שלה חודשיים לפני הבחירות על ידי שחרור הצהרות עקיפות". הרמטכ"ל לשעבר יעלון התייחס למשא ומתן עם סוריה: "לא צריך להיות מומחה צבאי כדי להבין מכאן למה גבול 67' הוא לא בן הגנה מהכיוון הזה".

 

אלוף (במיל') פלד אמר, כי "מנסים למכור אותנו בטורקיה. הגולן הוא החמצן של מדינת היהודים. לדון עליו זה פוטנציאל להתאבדות עבור מדינת ישראל והליכה של קדימה אחורה".

 שני המארחים, ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה וראש המועצה המקומית קצרין, סמי בר-לב, התרגשו מהדברים. "מדובר בביקור חשוב עבור תושבי הגולן", אמר מלכה.

 

מוקדם יותר, הודיע משה פייגלין כי לא ישתתף בסיור - אליו הוזמנו כל 40 המועמדים הראשונים ברשימה לכנסת - במחאה על דחיקתו למקום בלתי ריאלי ברשימה. "אם נתניהו, שכבר ניהל משא ומתן על הגולן, מעוניין באמת לשכנע כי הפעם בכוונתו לשמור על ארץ ישראל יש לו דרך אמיתית לעשות זאת: להחזיר אותי למקום ה-20 בו שיבצו אותי חברי התנועה", אמר פייגלין.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בגולן. התצפית בוטלה
צילום: אביהו שפירא
פייגלין. לא בא
צילום: עופר עמרם
מומלצים