שתף קטע נבחר

פרס בשדרות: יש לנו הכוח הצבאי לעצור את הירי

נשיא המדינה לא נעתר לבקשת גורמי הביטחון שהציעו לבטל את ביקורו בדרום, והחליט לערוך סיור בשדרות. במהלך שיחה עם עובדים במפעל בעיר אמר פרס כי העוצמה של צה"ל "בלתי תתואר" והבהיר: "נפעל בחוכמה"

נשיא המדינה, שמעון פרס, אמר אחר הצהריים (יום ד') כי הוא גאה בתושבי שדרות היוצאים בכל יום לעבוד תחת אימת הקסאם. פרס ערך סיור במפעל בעיר, שוחח עם העובדים, והדליק עימם את נרות החנוכיה.

 

במקום חג - ירי כבד בדרום

 

 

פרס ביקר במפעל החדש של "אסם" שנפתח לאחרונה בהשקעה של 40 מיליון שקלים כדי לחזק את שדרות. במהלך שיחותיו עם העובדים אמר הנשיא: "בעזה מדליקים טילים, בשדרות מדליקים נרות. בעזה עושים חושך, בשדרות עושים אור". הוא אמר לנוכחים במקום הם צריכים להיות גאים בעצמם: "אינני מכיר מקום אחר בעולם שתחת מתקפה של עשרות טילים היה מקיים חגיגת חנוכה יפה כל-כך".


פרס במפעל "אסם" בשדרות, היום (צילום: AP)

 

הנשיא סיפר כי רק שלשום סייר בבסיס פלמחים של חיל האוויר. "אני רוצה לשתף אתכם, העוצמה שיש שם היא בלתי תתואר. אם היינו רוצים להשתמש רק בכוח, לא תהיה לנו בעיה, אבל אנחנו צריכים לפעול בחוכמה - לא לומר מתי וכיצד נגיב על-מנת שזה ייתן לנו חופש פעולה. חמאס הורס את עמו. אם הם רוצים שקט עליהם להפסיק את הירי".

 

לדבריו, חייל צה"ל שראה בפלמחים הם "אנשים אמיצים, חכמים ואני בטוח שהם יכולים לעמוד מול כל איום. עם זאת, אנחנו לא עם שמשתמש רק בכוח. אנחנו רוצים להיות צודקים".

  

במהלך ביקור במתנ"ס בשדרות, הדליק פרס נרות חנוכיה עם ילדים. "אם יש מקום לשמחה אמיתית, זה המקום הזה. החזית הראשונה של מדינת

ישראל. איני צריך לדבר על הנסים בימים ההם, כשכאן יש נס. אתם הנס. אינכם יודעים כמה אתם צריכים להיות גאים וכמה גאווה אתם נותנים למדינה".

 

מוקדם יותר נפגש פרס גם גורמי ביטחון שונים בבית הנשיא בירושלים, ואלה הציעו לו לבטל את ביקורו בדרום, בשל מתקפת הקסאמים הגדולה. אולם הנשיא התעקש כי אין בכוונתו לבטל את הביקור, למרות הסכנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמאס הורס. פרס בשדרות
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים