שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

זעם וכאב בעזה: "בני אבד - שישראל תישרף"

אירועי היממה האחרונה הציתו בהלה המונית ברצועת עזה. וליד מסרי שלח את בנו הצעיר לקנות סיגריות זמן קצר לפני תחילת המבצע, ומאז לא נראו עקבותיו: "הלוואי שיכולתי אני להישרף"

מטוסי חיל האוויר הטילו ביממה האחרונה אינספור פצצות וטילים במשקל כולל של 100 טונות, והפלסטינים לא רואים את האור בקצה המנהרה. פניקה אחזה ברצועה ורבים חוששים שזו רק ההתחלה.

 

מבצע "עופרת יצוקה" - עדכונים אחרונים:

 

אירועי היממה האחרונה הציתו בהלה המונית ובלבול ברחובות הרצועה, לאחר שטילים החריבו מטרות באזורים מאוכלסים. חלק מהתקיפות התרחשו בעת שילדים סיימו את לימודיהם בבית הספר ועשו את דרכם הביתה. אמהות מבוהלות התרוצצו בין ההריסות בחיפוש אחר ילדיהן. גורמים בעזה טוענים כי בין 230 ההרוגים היו 15 אזרחים לא חמושים.

 

"בני אבד, בני אבד!" זעק וליד מסרי, רוכל בן 57, בעוד יושב באמצע הרחוב, חובט בפניו ומשליך אבק ועפר על ראשו. הוא סיפר כי שלח את בנו הקטן, בן 9, לקנות סיגריות - דקות ספורות לפני שצה"ל פתח במבצע "עופרת יצוקה". מאז לא נראו עקבותיו של הילד. "הלוואי שיכולתי להישרף כמו סיגריות, הלוואי שישראל תישרף", צעק.

 

במרכז המתחם הביטחוני הגדול של העיר עזה, נותרו עשרות גופות של שוטרי חמאס במדים במשך שעות ארוכות. אזרחים פינו את הפצועים במכוניותיהם משום שלא היו די אמבולנסים בכל הרצועה. "יש ראשים בלי גופות, יש דם במסדרונות", סיפר אחמד עבד אל-סלאם, העובד בבית החולים שיפא בעזה.

 

"המוראל על הפנים"

אבו מוחמד, תושב בית להיא שבצפון הרצועה, תיאר בשיחה עם ynet את המצב: "המוראל על הפנים. התחושות קשות מאד, יש אווירה טראגית, זה טבח נורא".

 

אווירת הדריכות שאפיינה את הרצועה בימים האחרונים התחלפה באחת בתדהמה. רשתות הטלוויזיה של חמאס, לאחר פרק זמן של שידור חי מאזורי הקטל, עברה לשדר תשדירים מיליטנטיים. ערוץ "אל-ג'זירה" הקטארי, רשת החדשות המובילה בעולם הערבי, לא מפסיק לשדר מעברים מיוחדים, בהם נראות גופות ההרוגים תחת הכותרת "עזה תחת מתקפה". אינספור בכירים מהארגונים הפלסטינים עלו לשידור והבטיחו נקמה. האווירה רק הולכת ומתלהטת, אז בעזה מתקשים לעכל ולצפות מה יהיה בעוד רגע.

  

"כולם אומרים, 'אם זו ההתחלה, אז מה יהיה בהמשך?'", מוסיף אבו מוחמד. "מחר צריכים לצאת לעבודה, ובטח יהיה גרוע יותר. המצב של הילדים בבתי הספר היה קשה מאוד, שכן חלק מהמוצבים שהותקפו היו ליד בתי ספר. החלונות נשברו וילדים נפצעו. היו אנשים שמיד כששמעו את התקיפות, רצו אחוזי אמוק לבתי הספר להוציא את ילדיהם".

  

ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, הצהיר אמש כי עזה לעולם לא תיכנע בפני ישראל, ולא משנה כמה כוח תפעיל: "לא נעזוב את אדמתנו, לא נרים דגל לבן ונכרע ברך רק בפני אללה". הוא גם תיאר את המצב ברצועה: "יש דם בכל מקום, פצועים ושהידים בכל בית ובכל רחוב. עזה היום מקושטת בדם... ייתכנו עוד שהידים ועוד פצועים, אך עזה לעולם לא תישבר ולעולם לא תיכנע". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפנים פצועים בעזה, אתמול
צילום: רויטרס
תקיפת צה"ל
צילום: AP
מומלצים