שתף קטע נבחר

צילום: AP

הפעולה בעזה: איראן תתבע את ישראל בהאג

בישיבה בת שעתיים שערכה ממשלת איראן על המצב בעזה בעקבות הפעולה הצבאית הישראלית, הוחלט למנות צוות משפטנים שיגיש תביעה נגד בכירים ישראליים בבית הדין הבינלאומי לפשעי מלחמה בהאג

ממשלת איראן החליטה הערב (א') למנות צוות משפטנים שיפעל להגיש תביעה בבית הדין הבינלאומי בהאג נגד בכירים בישראל בעקבות הפעולה הצבאית הישראלית ברצועת עזה.

 

נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, שניהל את ישיבת הממשלה בטהרן אמר כי "יש לפעול בדחיפות להגשת תלונה נגד ראשי המשטר הציוני". בסוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א דווח כי ממשלת איראן דנה הערב במשך שעתיים במצב בעזה ובסיוע לעם הפלסטיני.

 

אחמדי-נג'אד אמר בישיבה כי "על המשטרה הבינלאומית (האינטרפול - ד"כ) לשלוח זימון רשמי לבית הדין בבקשה להכיר באלה הפועלים נגד תושבי עזה חסרי-הישע כפושעי מלחמה". הוא ציין כי יש לבצע במהירות את ההליכים המשפטיים, וכי "עוד השבוע יש לשלוח לראשי המשטר הציוני זימון רשמי".

 

על פי הדיווח, בישיבת הממשלה בטהרן הערב הוקרא פסק ההלכה שהוציא היום מנהיגה הרוחני של איראן, האייתוללה עלי חמינאי בנושא עזה, שבו קרא למוסלמים ברחבי העולם להגן על הפלסטינים "בכל דרך אפשרית". כן בחנו בישיבה הצעות לתמיכה בתושבי עזה. עוד הוחלט, כצעד סמלי ותעמולתי, כי שרי הממשלה האיראנית יתרמו החודש שליש ממשכורתם לטובת תושבי עזה. בישיבה הוחלט על הקמת מטה שרים בראשות שר החוץ, מנושהר מותקי, שיפעל לתאם בין הגופים השונים במטרה להעביר סיוע לעזה.

 

היום דיווחה הטלוויזיה של איראן כי העבירה 50 טון של סיוע הומינטרי בשני מטוסים למצרים. כמו כן, מספר ספינות של ארגון הסהר האדום האיראני יעשו את דרכן בימים הקרובים לאזור.

 

בישיבה הוחלט בין היתר כי הנשיא האיראני ישלח איגרות מיוחדות למנהיגי מדינות בעולם. זאת כחלק מהמאמץ הבינלאומי שעושה איראן מאז החלה הפעולה ברצועת עזה לגייס את מדינות ערב לגנות את הפעולה. "ישראל רוצה לנקום בפלסטינים, אבל בעזרת האל היא תנחל תבוסה", אמר אמש אחמדי-נג'אד כאשר שוחח בטלפון עם מקבילו הסורי בשאר אל-אסד. כן שוחח הנשיא האיראני עם מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, רמדאן שלח, והביע את תמיכתה של איראן בעם הפלסטיני ובהתנגדות הפלסטינית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדי-נג'אד. לשלוח זימון רשמי עוד השבוע
צילום: רויטרס
מותקי. יעמוד בראש מטה עזה
צילום: רויטרס
חמינאי. הוציא פסק הלכה
צילום: רויטרס
מומלצים