שתף קטע נבחר

באוסטרליה רבים על הטופלס

מפלגה נוצרית מבקשת לאסור על נשים להשתזף ללא חלק עליון בחופיה של העיר סידני. המתנגדים זועמים: יש לנו בעיות חברתיות חמורות באמת לעסוק בהן

מחוקק נוצרי קורא לאסור בחוק על נשים מלהשתזף ללא חלק עליון בחופי סידני - ובזאת להפסיק את התופעה שהיתה חלק בלתי נפרד מביקור בחופי העיר מזה עשורים רבים.

 

מבקרים מיהרו לגנות את ההצעה כ"בלתי נחוצה" וכ"הסחת דעת מבעיות חשובות באמת". מהיגי שתי המפלגות הגדולות בפרלמנט של מדינת ניו סאות' וויילס, שם יועמד החוק להצבעה בשבועות הקרובים, "הרגו" אותו למעשה כאשר טענו כי השלטונות המקומיים הם שצריכים להחליט מהם גבולותיה של חשיפה פיזית נאותה.


נוף הולך ונעלם? טופלס בחוף בונדי (צילום: רויטרס) 

 

אבל הכומר פרד נייל, נשיא המפלגה הנוצרית הדמוקרטית הקטנה ומחוקק פעלתן, טוען שזוהי הבהרה חשובה לחוק הקיים, האוסר על עירום. מועצות מקומיות באוסטרליה יכולות לקנוס אנשים המתערטלים בחופים שאינם מוגדרים כחופי נודיסטים, אבל אף אחד לא מגדיר נשים חשופות חזה כערומות.

 

"החוק צריך להיות ברור", צוטט נייל ב"דיילי טלגרף". "הוא חייב להגיד: 'חשיפה של חזה נשי בחופים תהיה אסורה'".

 

ראש העיר סאלי בטס, ששטח מועצת ווייברלי שהיא עומדת בראשה כולל את חוף בונדי (Bondi Beach) המפורסם, אמרה כי היא מזועזעת מכך שמחוקקים מטעם המדינה ישקלו את האיסור על שיזוף בעירום חלקי כשבפני סידני ניצבות בעיות חברתיות חמורות הרבה יותר: "יש לנו אלימות כתוצאה משימוש באלכוהול, יש לנו שתייה בקרב בני נוער צעירים והתנהגות אנטי-חברתית בשטח הציבורי - אלה נושאים חשובים באמת". בטס הוסיפה ואמרה כי הבוחרים שלה מעולם לא התלוננו על נשים חשופות חזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוסטרלית מסיחה את הדעת
צילום: רויטרס
מומלצים