שתף קטע נבחר

צילום: AP

תלמידי ביה"ס שנפגע: אם היינו לומדים, היה אסון

ההחלטה לא לשלוח את תלמידי באר-שבע לבתי הספר הצילה את חיי תלמידי הכיתה שנהרסה מפגיעת רקטה. "אם היו פה לימודים, היו בטוח הרוגים", אמר אחד התלמידים

תלמידי בית הספר שנפגע מרקטה יצאו בצהריים (יום ד') מהמרחבים המוגנים ובאו לבית הספר כדי לראות את ההרס הרב בכיתתם. הם לא האמינו למראה עיניהם. רמי בן ה-17, תלמיד כיתה י"ב, סיפר כי "ראיתי את הטיל ואת העשן. אני לא יודע מה היה עלול לקרות. אם היו פה לימודים, היו בטוח הרוגים".

 

רמי מבין כעת מה עובר על תושבי שדרות ועוטף עזה, "עד עכשיו לא ידענו שזה ככה. שלום לא יהיה, ואנחנו מוכנים להמשיך לספוג, אבל צריך שצה"ל ימשיך במבצע ברצועה כדי שלא יירו עלינו טילים".

 

הוא סיפר כי הבוקר פתח יחד עם חברו את כל המקלטים בשכונה שבה הוא מתגורר. "הם היו במצב גרוע, לא היה שם כלום, אין אורות. עכשיו אנחנו נשב במקלטים עד שיפסיקו לירות פה טילים", אמר.

 

התלמידים נשארו בבית - וחייהם ניצלו

בזכות ההחלטה שהתקבלה אמש לא לשלוח את הילדים לבתי הספר בעיר, נמנע אסון גדול. מחסנאי בית הספר, יוסי שטיינברג, סיפר כי היה במבנה בעת הפגיעה. "היינו כולנו במשרד. כל אחד נשאר במרחב מוגן כששמע את האזעקה ואחר כך שמענו פיצוץ חזק. אחרי חמש דקות יצאנו והייתה כבר משטרה וכוחות ביטחון".


תוצאות הפגיעה בבית הספר. חיי התלמידים ניצלו (צילום: ירון ברנר) 

 

שי, המתגורר סמוך לבית הספר, סיפר כי כאשר שמע את האזעקה, הוא רץ לתפוס מחסה.

"לרוב הבתים פה אין מרחב מוגן אז הסתתרנו בחדר מדרגות", אמר. "שמענו את הבום חזק וכל האזור רעד. ראינו פטריית עשן מתוך בית הספר ורצנו לבדוק אם יש נפגעים. אני לא יכול לתאר לעצמי מה היה קורה אם הכיתה הייתה מלאה. זה יכול היה להיות אסון".

 

יונתן גויכמן הגיע אף הוא לאמוד את הנזק: "זה כמו בסרט. אני עדיין לא מעכל שזה הגיע לבאר שבע". המורה לתקשורת, אלירן ועקנין, התבונן בזעזוע בכיתה ההרוסה: "זה עושה לי רע. היו אמורים להיות כאן תלמידים. יש פה סדקים לאורך כל הקירות. הכיתה מפויחת, זו זירת מלחמה".

 

למרות האירועים האחרונים, ועקנין מלא תקווה לעתיד: "עכשיו זה לא רק שדרות ועוטף עזה. זה מגיע גם לבירת הנגב. מהיום והלאה הטיפול באיום הרקטות יהיה אחראי יותר ואולי סוף סוף יימצא פיתרון, אחרי שמונה שנים שמפגיזים את תושבי שדרות ועוטף עזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנזק בכיתה בבאר-שבע
צילום: הרצל יוסף
החור שנפער בגג. "פיצוץ חזק"
צילום: ירון ברנר
מומלצים