שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מהיום: חברות הסלולר עוברות לגבייה לפי שנייה

  עד כה הגבייה נעשתה לפי יחידת זמן בת 12 שניות, גם אם דיברתם פחות. משרד התקשורת: לאור המעבר, חברות הסלולר יוכלו להציע כעת תוכניות תעריפים חדשות

  דיברתם לשנייה בטלפון הנייד? הגיע הזמן שתשלמו על שנייה בלבד.

   

  החל מהיום (ה'), 1 בינואר, חברות הסלולר עוברות לחייב את לקוחותיהם על פי יחידות זמן בנות שנייה אחת בלבד, ולא לפי יחידת 12 שניות, כפי שהיה עד כה. עד היום, אם שוחחתם בטלפון במשך 13 שניות, שילמתם מחיר של 24 שניות. לא עוד. ממחר הגבייה נעשית הוגנת - לפי שנייה.

   

  ההחלטה על מעבר לחיוב על פי שנייה נתקבלה במשרד התקשורת כבר ב-2005. המשרד העניק לחברות הסלולריות תקופת זמן ארוכה להיערכות למעבר לחיוב על פי יחידות בנות שנייה אחת.

   

  מהיום, לא משנה איזה סוג לקוח אתם ועל איזו תוכנית חיוב חתמתם, תחויבו על שיחות ביחידת חיוב של שנייה אחת, וחברות הסלולר יוכלו להציע לכם תוכניות תעריפים חדשות.

    

  ההחלטה מצטרפת להחלטה קודמת של המשרד, בדבר ביטול תוכניות לחיוב על-פי יחידות זמן בנות דקה. נוסף על כך, היום תיכנס לתוקף תקנה אחרת, האוסרת על החברות להעלות תעריפים בתקופת ההתחייבות; החברות יחויבו לקבוע תעריף אחיד מראש לצרכנים בעת ההתקשרות, בחוזים שיחתמו אחרי ה-1 בינואר 2009. כמו כן, תיקון זה אינו מאפשר למפעיל לקבוע תעריפים מירביים, ומחייב את המפעיל לנקוב בסכום ברור וידוע.

   

  "עם יישום ההחלטה, הצרכן ישלם רק בעבור יחידות זמן שצרך בפועל, ותושג אחידות עם אופן הגבייה בטלפוניה הנייחת והבינלאומית", אמר שר התקשורת, אריאל אטיאס (ש"ס). "באמצעות זאת, תושג פשטות ושקיפות בהצגת התעריפים, דבר שיקל על הצרכן בהשוואת תעריפים בין החברות, וישפר את מצבו".


  פורסם לראשונה 31/12/2008 16:08

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  אחידות באופן הגבייה. אטיאס
  צילום: גבי מנשה
  מומלצים