שתף קטע נבחר

צילום: AP

שני פצועים קל במטחי ירי לעבר אשדוד ואשקלון

שני בני אדם נפצעו קל לאחר שרקטה פגעה בבניין באשדוד. אור בת ה-14: "בחיים לא חשבתי שייפול לי טיל על הבית". אשה לקתה בחרדה עקב פיצוץ רקטה באזור קריית מלאכי. באשקלון נגרם נזק לחצר בית, ללא נפגעים. כ-10 רקטות מהבוקר

נמשך ירי הרקטות מרצועת עזה. הפלסטינים ירו הבוקר (שבת) מטח רקטות לעבר ערי הדרום. שני בני אדם נפצעו קל מרסיסים לאחר שרקטה פגעה בבניין באשדוד. רקטה פגעה ישירות בבית באשקלון, אך לא גרמה לנפגעים. רקטה נוספת נחתה בקריית מלאכי וכתוצאה מכך לקתה אשה בחרדה. משעות הבוקר ירו הפלסטינים יותר מ-16 רקטות לעבר יישובי הדרום ועוטף עזה. 

 

מבצע "עופרת יצוקה" - היום השמיני:

 

במטח הגדול ביותר התפוצצו רקטות באשדוד, באשקלון ובאזור קריית מלאכי. הרקטה שנורתה לאשדוד פגעה בבניין בעיר. שני בני אדם נפצעו באורח קל מרסיסים וכמה נוספים לקו בחרדה. צוותי ביטחון ומד"א הגיעו לזירת הנפילה ומטפלים בפצועים. צוותי חברת החשמל ניתקו את אספקת החשמל לאזור שנפגע.


אשה מבוהלת מחבקת חייל ליד זירת הנפילה באשדוד (צילום: אבי רוקח)

 

אור בת ה-14, המתגוררת בבניין שנפגע, סיפרה ל-ynet כי "היתה אזעקה ורצתי יחד עם ההורים שלי ואחותי לחדר המדרגות, כמו שתירגלו אותנו. פתאום היה פיצוץ חזק, זה היה ממש מפחיד. אחרי הפיצוץ רצנו החוצה מהבניין ואז הגיעו משטרה ואמבולנסים. מי יכול לחשוב שיקרה דבר כזה? בחיים לא חשבתי שייפול לי טיל על הבית".

 

רשף יגאל זוהר, איש שרותי הכבאות בעיר, הגיע לאזור ביחד עם אנשיו. "נכנסנו עם צוותים מתוגברים ומנוף גבהים על מנת לבצע סריקה בבניין. כשנכנסנו היתה פאניקה, שהיא טבעית לדעתי, בחדר המדרגות. אנשים רצו בבהלה כלפי היציאה. פינינו אותם החוצה ועזרנו להם להתפנות בצורה הבטוחה ביותר", אמר ל-ynet.

 

זוהר תיאר את המראות בדירה שנפגעה. "היה חור גדול בתקרה סמוך לחדר המדרגות. מזל גדול שמישהו לא עמד שם, אחרת סביר להניח שהוא היה נפגע. בדירה היה הרס רב, כאשר חלקים רבים של בטון קרסו. בסיום הפעולה ביצענו סריקה נוספת שבה פרצנו דלתות נעולות על מנת לוודא שאין שם אנשים לכודים או שמסיבה זו או אחרת לא יכולים לצאת".  

 

"רצנו עם דליים כדי לכבות את האש"

רקטה שירו פלסטינים פגעה בחצר בית באשקלון. לא דווח על נפגעים, אולם נזק נגרם במקום. כוחות מד"א וכיבוי אש הוזעקו לזירת הנפילה. בעקבות פגיעת הרקטה התלקחה אש בחצר הבית. רונן, המתגורר בסמוך, הגיע לזירה מיד לאחר הפגיעה. "שמעתי אזעקה ורצתי החוצה כי אין לי ממ"ד בבית ולא היה לי מסתור", סיפר ל-ynet.


צוותי הצלה באשדוד, היום (צילום: אבי רוקח)

 

הוא המשיך וסיפר, כי "כשנגמרה האזעקה ראיתי את הטיל חולף מעל ראשי, עף ממש מעליי, ואז שמעתי בום גדול. רצתי אחרי השובל וראיתי עשן יוצא מחצר הבית. כמה שכנים התאספו במקום ורצנו ביחד עם דליים כדי לכבות את השריפה. העברנו דליים עד שהגיעו צוותי הצלה למקום - ואז התרחקנו. זה היה ממש מפחיד".

 

שתי רקטות שנורו מרצועת עזה בסביבות 10:00 התפוצצו באזור נתיבות. לא היו נפגעים מהירי, אולם נזק קל נגרם לכביש. רקטה נוספת התפוצצה באותו אזור גם אחר הצהריים, סמוך ל-14:00. שלוש רקטות אחרות התפוצצו בשטח פתוח

במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. לפנות בוקר הופעלה אזעקת "צבע אדום" בשדרות, בעקבות שיגור של רקטת קסאם. הרקטה נפלה בשטח פתוח באזור העיר ולא דווח על נזק או על נפגעים.

 

בסביבות 8:30 התפוצצה רקטה ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים בפיצוץ, אך נזק נגרם למבנה. מרכז המשק בקיבוץ שבו נפלה הרקטה אמר ל-ynet כי הרקטה נפלה סמוך לחדר האוכל, שהיה ריק מאדם. "כבר שנים שאין לנו ארוחת בוקר בשבתות, נגרם נזק לאחד מקירות החדר אבל אף אחד לא נפגע בגופו. אנחנו כבר שנים רגילים לדברים האלה ונמשיך להתנהל כרגיל".

 

גם בשעות אחר הצהריים המשיך ירי הרקטות. שני קסאמים נפלו סמוך לקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. ארבע רקטות קסאם ששוגרו מרצועת עזה נפלו באזור לשדרות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.


פורסם לראשונה 03/01/2009 11:38

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפילת רקטה
צילום: רויטרס
שיגור בעזה
צילום: AP
מומלצים