שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: חובה להתפלל על חיילי צה"ל בעזה

מנהיג ש"ס, בירך את חיילי צה"ל - "ה' יעזור להם וישמור אותם, יפלו עליהם אויביהם בחרב". בנוסף, קבע כי כל אחד ואחד חייב להתפלל וצריך בכל שני, חמישי ושבת לעשות 'מי שבירך' לשלום החיילים". ובמגזר החרדי: הרבנים הכריזו על צום עשרה בטבת שיחול מחר כיום תפילה מיוחד

הרב עובדיה יוסף שולח היום (ב') דברי חיזוק וברכה לחיילי צה"ל הנלחמים בעזה: "החיילים שלנו מוסרים את נפשם בכם, נכנסים בגוב של אריות, זורקים עליהם טילים והם מסכנים את עצמם. צריך לברך אותם. שדרות, אשקלון, מה עושים שם? עושים שם שמות הרשעים".

 

מנהיגה הרוחני של ש"ס אמר את הדברים לסגן ראש הממשלה, אלי ישי, והוסיף ברכה לחיילי צה"ל: "ה' יעזור לחיילים, ה' ישמור את החיילים, ינצור אותם, יפלו עליהם אויביהם בחרב. כל אחד ואחד חייב להתפלל, הם נמצאים בתוך עזה בגוב של אריות, הם נמצאים במצוקה ובצרה. החיילים שלנו ה' ישמור צאתם ובואם. צריך כל שני, חמישי ושבת לעשות 'מי שבירך' לחיילים".

 

בתוך כך, הכריזו רבני הציבור החרדי על צום עשרה בטבת שיחול ביום שלישי כיום תפילה מיוחד בעקבות הלחימה בדרום. במודעה שפרסמו הרבנים הם מציינים את "מצב המלחמה של בני עוולה חורשי רע וזדון המתנכלים ופוגעים בבני עמינו, השם ישמרנו מכל מחשבתם של שונאי ישראל כנגד עם ישראל". בהמשך הם קוראים לציבור להשתתף באותו היום בתענית, תפילה וקריאת פרקי תהילים: "אשר על כן נקהל ונעמוד על נפשנו להתפלל לפני השם ביום צום עשרה בטבת הבא עלינו לטובה אחר הצהרים בעת תפילת המנחה".

 

ועוד ברחבי הארץ

לרגל המצב בדרום הכריזה העדה החרדית על עצרת תפילה מיוחדת שתתקיים מחר, צום עשרה בטבת, בשעה 14:00, ברחבת מאה שערים בירושלים, בהשתתפות ראשי העדה וחברי הבד"ץ. 

 

האדמו"ר מבעלז יקיים היום בשעה 12:00 בצהריים תפילה בבית המדרש הגדול בקרית החסידות בירושלים. אלפי חסידים צפויים להגיע להיכל המפואר לאמירת כל ספר תהילים. בשעה 14:00 יתקיים אירוע דומה בשטיבעל המרכזי של שכונת גאולה – בית הכנסת "זכרון משה", בקריאת פרקי תהילים ובקשת סליחות.  

 

בהיכל "אוהל קדושים" בבני ברק יישא הרב אהרון לייב שטיינמן שיחה מיוחדת לרגל המצב בשעה 19:00, וב-16:00 ייערך "מעמד תיקון פידיון נפש" לתושבי אשדוד בבית המדרש של חסידות טשערנוביל בעיר, בהשתתפות רבנים ואדמו"רים.

 

ובציונות הדתית: הרב אליהו קרא לציבור הרחב להשתתף גם בעצרת תפילה מיוחדת בכותל המערבי, שאמורה להתקיים מחר (ג') בצום העשירי בטבת בשעה 15:00. בהודעת הרב נמסר כי "בעצרת נתפלל להצלחת חיילנו הנלחמים באוייבנו,למען כל אחינו הנתונים בצרה ובשביה ובמיוחד כל תושבי הדרום, ולמען פתיחת שערים לאחינו יהונתן פולארד שפעל כה רבות למעננו, לרפואת החולים והפצועים, ולגשמי ברכה".  

 

תפילות נוספות למען החיילים

יתקיימו ברחבי הארץ בעשרה בטבת ביוזמת רשת אמי"ת. מנכ"ל אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר, קרא לקיים עצרות תפילה בכל אתר, בעשרה בטבת. לדבריו, "הערבות ההדדית היא שורש ויסוד בחינוך. כשילדינו בשדרות ובבאר שבע יושבים בחרדה במרחבים המוגנים, נתכנס כולנו לתפילה שהעם בישראל יוכל לשכון לבטח , ואויביו ינגפו לפניו". יותר מ-20 מבתי הספר של רשת אמי"ת מושבתים מלימודים ואלפים מתלמידי הרשת נתונים תחת אש. מדובר בתלמידי אמי"ת מבתי ספר יסודיים, ישיבות ואולפנות בשדרות, אשקלון, באר שבע, וקרית מלאכי. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
לוחמי צה"ל בעזה
צילום: AP
מומלצים