שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

צה"ל: פצמ"רים נורו מחצר בית הספר שהותקף

דובר מטעם האו"ם מסר כי לפחות 30 פלסטינים נהרגו מאש צה"ל בחצר בית ספר של אונר"א בג'בליה. בצה"ל אומרים כי מחבלים ירו פצצות מרגמה מהמקום זמן קצר לפני התקרית

בצה"ל מנסים להסביר הערב (יום ג') כיצד נהרגו עשרות פלסטינים בתקיפה בחצר בית ספר של אונר"א בעזה. פלסטינים טוענים כי הנפגעים כולם אזרחים, אולם בצה"ל טוענים כי מחבלים ירו פצצות מרגמה מהמקום זמן קצר לפני התקיפה.

   

עופרת יצוקה - עדכונים אחרונים:

 

גורמים בצה"ל מסרו כי כמה אנשי חמאס שהו במבנה בית הספר של אונר"א, שהותקף היום. בין היתר שהו במקום עימאד וחסן אבו-עסכר, המוכרים לצבא כפעילי חמאס. כמו כן, נמסר כי במקום פעלה חוליית רקטות, שירתה לעבר ישראל.

 

גורמים ברצועה דיווחו כי בין ההרוגים גם לפחות 40 אזרחים שנפגעו בתקיפה שהיתה סמוך לבית ספר של סוכנות הסעד לפליטים הפלסטינים באזור ג'בליה שבצפון הרצועה. דובר מטעם האו"ם מסר כי 30 פלסטינים נהרגו במתקפה.

 

בבית הספר "אל פאחורה" של אונר"א, שהותקף, מתגוררים פלסטינים שנאלצו לעזוב את בתיהם הנמצאים בקו התפר עם גדר המערכת מחשש לפגיעה בחייהם. הפלסטינים עברו להתגורר בכיתות ובמסדרונות של בית הספר.

 

מקום המפלט הפך למוקד אש, כאשר בית הספר הותקף. 30 נהרגו, רבים מהם נשים וילדים. הפלסטינים מדווחים כי מספר ההרוגים עלול לגדול. זה בית הספר השני של אונר"א שנפגע היום. בחאן יונס שבדרום

הרצועה נהרגו לפחות שלושה אזרחים בתקיפת צה"ל על בית ספר שבו גם התאספו תושבים שברחו מבתיהם מחשש לחייהם.

 

התקרית ליד בתי הספר מתווספת גם להריגתם של 13 בני משפחת דאיה בשכונת זייתון. בבית בן ארבע קומות התגוררו כ-40 נפשות, שכולן הצטופפו בקומה התחתונה מחשש שפגז יפגע בקומות העליונות. טיל שירה מטוס קרב, הוביל לקריסת הבית. במשך שעות ארוכות עמלו צוותי ההצלה לחלץ עוד נפגעים מתחת להריסות. הפלסטינים מסרו כי במספר פעמים, נורתה אש לעבר כוחות ההצלה שהגיעו לפנות נפגעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרס בחצר בית הספר
צילום: AFP
מפנים פצועים ממקום התקיפה
צילום: AFP
מומלצים