שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אין גיל אידיאלי לנישואין
  "העיסוק בשאלת גיל הנישואים מתסכל כיוון שהיא לא באמת מקדמת אותנו לחופה. עדיף לרבנים לעסוק בניסיון לפתור את בעיית הרווקות המאוחרת. עדיף להם שיכינו את הצעירים למצב בו מרבית חבריהם יינשאו והם עדיין יחפשו את החצי השני...". הילה ניסן כותבת לרב אלישע אבינר

  רבים וטובים עוסקים בשאלת השאלות - הגיל האידיאלי לנישואים.דיונים שלמים ניתחו את הסוגיה - נישואים בגיל צעיר - טוב או רע? ומהו האיזון בין מימוש הפוטנציאל האישי להקמת בית ומשפחה?

   

  הרבנים אוהבים לדון בסוגיה הזו שמעסיקה כל כך הרבה מאיתנו בציבור הדתי-לאומי אבל אין באמת חשיבות לדיון הזה. הוא פשוט לא רלוונטי לחיים שלנו - הרווקים הדתיים.

  אז נניח שהוקם פורום של רבנים שהחליט אחרי דיונים סוערים שהגיל הרצוי לנישואים הוא 22 לבנות ו-24 לבנים. אז מה? האם זו הבעיה שלנו? האם לא התחתנו עד הלום כיוון שלא ידענו מהו הגיל הרצוי להקמת בית?

   

  אני רוצה להאמין שרובינו מאמינים בזוגיות ובמשפחה. שאנחנו רוצים בזה ושואפים לזה. אבל הפער בין הרצון הטוב והדיונים

  החשובים בנושא לבין השטח הוא גדול. כבוגרת אולפנה האמנתי כל חיי הצעירים והתמימים שהגיל האידיאלי לנישואים עבורי הוא 20. אז חשבתי. בינתיים חלפו השנים, הרבה מחברותיי כבר נשואות ואני מסתכלת עליי ועל חבריי הרווקים והרווקות ולמען האמת, אני קצת מיואשת.

   

  הרב אלישע אבינר צודק בכך שאין גיל אידיאלי חד משמעי לנישואים. הוא גם צודק באומרו שמרבית הבנים אינם בשלים לנישואים בגיל 18 ואני רוצה להוסיף מניסיוני - הרבה מהם אינם בשלים לנישואים גם בגיל מאוחר יותר..

   

  אני יכולה לומר, אחרי כמעט 5 שנים של "דייטים" כושלים ושל קשרים מאכזבים שהבחורים איתם יצאתי לא כל כך יודעים מה הם רוצים מעצמם ומקשר זוגי. כשהם צעירים יותר הם לא מספיק בשלים לקשר ולזוגיות וכשהם מבוגרים יותר הם ציניים, מחפשים זוגיות אינסטנט או

  שהם פשוט מפחדים מהרצינות שלך אחרי שהם התרגלו ללבד שלהם. גם לנו הבנות לא חסרות בעיות משל עצמנו. עד שהתפקחנו מהחלום על הנסיך על הסוס הלבן הפכנו לנוקשות ומחוספסות כמתגוננות מפני הבחור הבא.

   

  אז נניח שהגעתי לגיל האידיאלי לנישואים,האם זה באמת משנה? האם עצם ההגעה לגיל הנכסף שולחת אותי באופן אוטומטי לשביל הלבן המוביל לחופה לצלילי "מהרה ה' " של שוואקי?

   

  עדיף לרבנים שלנו לעסוק בניסיון לפתור את בעיית הרווקות המאוחרת, תופעה המתרחבת במגזרינו. עדיף למחנכות ולרבנים לדבר על זוגיות ולקיחת אחראיות כבר בגילאי העשרה בישיבות ובאולפנות. עדיף להם שיכינו את הצעירים והצעירות שלנו גם למצב בו מרבית חבריהם יינשאו והם עדיין יחפשו את החצי השני...

   

  אין גיל אידיאלי לנישואים. חיי הרווקות קידמו אותי למי שאני היום ואני מודה לקב"ה על כך. היה שווה כל רגע. עם זאת, קיים בי חלק שרוצה לבא לידי מימוש על ידי זוגיות טובה ואמיתית. העיסוק בשאלת גיל הנישואים מתסכל כיוון שהיא לא באמת מקדמת אותנו לחופה, היא רק מנציחה את הבעיה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים