שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

תקרית בגבול: אש נורתה מסוריה לעבר ישראלים

בעוד הלחימה בדרום נמשכת, הגבול הצפוני מתחמם אף הוא: ימים ספורים אחרי ירי הקטיושות מלבנון, ירה אדם משטח סוריה לעבר אזרחים וחיילים שעבדו בגדר המערכת, לא הרחק ממושב אלוני הבשן. איש לא נפגע, אך נזק נגרם לרכב צבאי. היורה נמלט ונתפס בידי חיילי או"ם באזור

אחרי התחממות בגבול ישראל-לבנון בשבוע שעבר, אירעה בצהריים (יום א') תקרית ירי גם בגבול הסורי. בשעות הצהריים פתח אדם בצדו הסורי של הגבול, אש מנשק קל לעבר קבוצה של אזרחים וחיילים שעסקו בטיפול שוטף בגדר המערכת, לא הרחק ממושב אלוני הבשן. איש לא נפגע מהירי, אך נזק נגרם לכלי רכב צבאי. היורה נמלט מזירת האירוע.

 

כמה שעות לאחר התקרית עצר כוח אונדו"ף המוצב בגבול הסורי חשוד בירי, שהועבר לחקירה. במערכת הביטחון מעריכים כי מדובר באזרח שפעל לבדו מסיבות שאינן ברורות ולא מדובר בפעולת טרור על ידי ארגון פלסטיני או סורי. 

 

היום ה-16 למבצע "עופרת יצוקה":

 

בעקבות המקרה הגישה ישראל תלונה לכוח האו"ם המוצב בגבול, ובמקביל נערכו סריקות כדי לבחון האם נעשה ניסיון נוסף לבצע אירוע ביטחוני לאורך הגבול. בצה"ל הדגישו, כי חיי השגרה בכל יישובי רמת הגולן ממשיכים להתנהל ואין כל הוראות מיוחדות לתושבים.

 


חיילים באזור התקרית, אחרי הצהריים (צילום: אביהו שפירא)

 

תושבים ברמת הגולן אמרו בשיחה עם ynet כי חיי השגרה נמשכים כסדרם ולהערכתם אירוע ירי הוא נקודתי בלבד ולא מהווה תחילתה של הסלמה מכוונת. "ייתכן שבדרך הזאת מנסים גורמים שונים בצד השני להזדהות עם תושבי רצועת עזה ולהביע את מחאתם על פעילות צה"ל", אמר אחד התושבים.

 

גבול סוריה-ישראל נחשב שקט מאז מלחמת יום הכיפורים, אך מעת לעת נרשמים

ניסיונות חדירה של אזרחים לשטח ישראל. כוח צה"ל מסייר באופן תדיר לאורך הגבול ומדי פעם הוא מבחין ברועי צאן הנמצאים בקרבת הגדר. כאשר הם מתקרבים, דואגים בצה"ל להעביר מסר באמצעות האו"ם כדי להרחיק אותם מקו הגבול.

 

ביום חמישי נורה מטח קטיושות לעבר נהריה. שני בני אדם נפצעו קל וחמישה לקו בחרדה. חיזבאללה הכחיש מעורבות באירוע וככל הנראה, הוא בוצע על-ידי ארגונים פלסטיניים מתוך הזדהות עם חמאס.

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סימני הפגיעה ברכב הצבאי
צילום: אביהו שפירא
אזור התקרית
חייל בוחן את הרכב שנפגע
צילום: אביהו שפירא
מומלצים