שתף קטע נבחר

צילום: AFP

גלנט אחרי החיסול: הפעלנו לחץ כביר על חמאס

אלוף פיקוד דרום נפגש עם ראשי היישובים הנמצאים תחת ירי הטילים, ואמר להם כי הקונספציה של חמאס קרסה. לדבריו, "בעבר, כל מפקד בחמאס בנה בית של שלוש קומות: מחסן אמל"ח, מפקדה ומגורי המשפחה". הוא הזהיר משאננות בדרום

אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, הגיע הערב (יום ה') לאשקלון כדי לתת סקירה לראשי היישובים בעוטף עזה וביישובים שנמצאים תחת ירי הטילים. גלנט נפגש עם ראשי הרשויות לאחר חיסולו של בכיר חמאס, שר הפנים סעיד סיאם. לדבריו, "הלחץ שהפעלנו על חמאס הוא כביר".

 

מלחמת בעזה - דיווחנים אחרונים:

 

גלנט אמר לראשי היישובים, כי "אם שר הביטחון או ראש הממשלה יגידו שאנחנו נגיב במקום ובזמן שנחליט, המשפט הזה יהיה לו תוקף מעשי מעתה. בעתיד הפלסטינים לא יוכלו להתעלם מכך". הוא התייחס לפגיעות בבכירי חמאס ואמר, כי "אחת הקונספציות של חמאס קרסה".

 

לדברי אלוף פיקוד הדרום, "בעבר כל מפקד בחמאס בנה בית של שלוש קומות, כאשר קומת המרתף שימשה מחסן לאמצעי לחימה, קומת הביניים היתה המפקדה שלו ובקומה השלישית התגוררה המשפחה, אחרי שבמשך השנים הם הבינו שצה"ל לא יפגע במבנה בגלל המשפחה". הוא הוסיף, כי "ברגע ששינינו את הקונספט באמצעות התקשרות למשפחה וירי של פצצה בודדת, כשלאחר מכן הבניין הושמד - המפקד נותר מוטרד מכך שאין לו מפקדה וגם אין לו בית לבני משפחתו".

 

גלנט הוסיף וסיפר על התיאום בין הכוחות. "בלחימה הזאת המג"דים, המח"טים וגם מפקדי האוגדות נמצאים בשטח ולא יושבים במשרדים או במקומות אחרים, הם נמצאים ממש פיזית עם החיילים". לדבריו, התיאום בין כל גורמי המודיעין, שב"כ והזרועות השונות מביא לדבריו לתוצאות מדויקות.

 

אלוף פיקוד הדרום לא התייחס ישירות לאפשרות הפסקת האש, אך הבהיר כי אין להיכנס לשאננות דווקא בימים האלה. "עדיין לחמאס יש טילים רבים ורקטות ולמרות שהיכולת שלהם נפגעה, הם עדיין מסוגלים לירות מטחים ולפגוע באזרחים ולכן צריך להיזהר דווקא בימים האלה".

 

ראשי הרשויות אמרו לגלנט כי העורף יהיה מוכן להמשיך ולסבול ירי כל עוד הלחימה נמשכת. ראש העיר אשקלון, בני וקנין, אמר בדיון כי הוא אכן

מזהה שאננות בימים האחרונים. "הסתובבתי היום בעיר וראיתי אנשים שיושבים כבר בבתי קפה ומסתובבים במדרחוב, זה מאוד מסוכן, ראינו היום מה קרה בב"ש ובכוונתי לפנות לתושבים ולהזהיר מהשאננות הזו", אמר.

 

ראש מועצת חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, הוסיף: "אנחנו מודים על הסקירה המקיפה ומוכנים להמשיך לספוג כל זמן שזה יימשך, אבל להערכתנו צריך להמשיך ולא להפסיק את המבצע הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחץ. גלנט
צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון
צילום: איי אף פי
חוסל. סיאם
צילום: איי אף פי
מומלצים