שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חמאס לאובמה: תלמד מהטעויות של בוש

  כמו באיראן, גם בעזה אומרים שהנשיא החדש "ייבחן לפי מעשיו בשטח". במסיבת עיתונאים קרא דובר חמאס לאובמה להפיק את הלקחים ולעבור למדיניות אחרת, "שונה מזו הנפשעת וחסרת ההגינות של ג'ורג' בוש"

  כמו בישראל, באיראן בארצות ערב ובעולם כולו, גם ברצועת עזה החרבה עוקבים בדריכות אחרי מהלכיו של ברק אובמה, שנכנס אמש לבית הלבן כנשיא ה-44 של ארצות-הברית.

   

  במסיבת עיתונאים שכינס בצהריים (יום ד') פנה פאוזי ברהום, אחד מדוברי החמאס, למנהיג המעצמה החדש, וקרא לו "להפיק לקחים מהשגיאות שביצע קודמו".    

   

  בדומה לתגובה האיראנית, גם בחמאס אומרים כי הממשל החדש "ייבחן בהתאם למעשיו בשטח". הם מצפים ממנו לשנות את דרכה של אמריקה ולהוביל דרך חדשה, "שונה מהמדיניות הנפשעת וחסרת ההגינות של ג'ורג' בוש".   

   

  ברהום קרא לנשיא החדש "לכבד את בחירת העם הפלסטיני ולתמוך בזכויות הפלסטינים להגנה עצמית". עוד קראו בחמאס לאובמה "להימנע מכל הטיה לטובת האויב הציוני".

   

  ארה"ב, ישראל ואירופה מחשיבות את חמאס כארגון טרור, שתפס את השלטון בעזה בכוח ביוני 2007. העולם הערבי עוקב בדריכות אחר פועלו ואמירותיו של הנשיא החדש, בעיקר

   לאור הקרע הגדול עם קודמו - קרע שקיבל את ביטויו הסמלי באקט הסיום של השלכת הנעליים, במהלך הביקור בעיראק.   

   

  בירושלים, מנגד, משוכנעים שגם אובמה יהיה ידיד ישראל, אך למרות ההצהרות מתקופת הקמפיין - בכלל זה במהלך הביקור בארץ - רבים עדיין סימני השאלה באשר למדיניות אותה יבחר להנהיג באזור, והיכן בכלל ימוקם המזרח התיכון המדמם בסדר יומו העמוס של הנשיא החדש.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים