שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הדורבנים הוחזקו בבית בכפר ערערה
  בני משפחה מהכפר ערערה חשודים שצדו וגידלו שני דורבנים בביתם בניגוד לחוק. הודות למידע מודיעיני מדויק, הגיעו פקחים לביתם ומצאו את הדורבנים בחדר מיוחד. הערכה: הם פוטמו כי יועדו למאכל או למכירה לסוחרים. במבצע משותף לרשות הטבע והגנים ומשמר הגבול חולצו החיות המוגנות והושבו לטבע

  מידע מודיעיני שהגיע לרשות הטבע והגנים על צמד דורבנים החיים בבית משפחה בכפר ערערה בואדי ערה, הוביל לצו חיפוש ולהחרמת חיות הבר המוגנות. במהלך החיפוש במבנה התגלה שהדורבנים שוכנו באחד מחדרי בית המשפחה במשך כשנה. בתום המבצע הושבו הדורבנים לשמורת טבע באזור.

   

  פקחי רשות הטבע והגנים הגיעו אמש (א') לבית פרטי בכפר ערערה שבוואדי ערה, לאחר שהתקבל לפני מספר ימים מידע מודיעיני כי בבית בכפר מצויות חיות בר מוגנות המוחזקות באופן לא חוקי. פקחי הרשות, שהיו מלווים בכוח אבטחה של יחידת "ארבל" ממשמר הגבול, הגיעו למקום והציגו בפני בעלי הבית צו חיפוש מבית המשפט.

  אחד הדורבנים שאותר במקום  (צילום: גיא כהן, רשות הטבע והגנים)

   

  הדורבנים הוחזקו כשנה בחדר מתוחם

  במהלך החיפוש גילו הפקחים שבקומה התחתונה נבנה דיר לכבשים ובסמוך אליו נמצא חדר מתוחם בו אותרו שני דורבנים גדולים. "החשוד במעשה טען שהדורבנים הוחזקו במקום מזה כשנה. אנחנו מעריכים שהחיות היו מיועדות למכירה בשוק השחור תמורת מאות שקלים למטרות מאכל, או שיועדו למאכל על ידי המשפחה", אמר ל-ynet גיא כהן, פקח אזור מנשה אלונה ברשות הטבע והגנים. "החדר היה בנוי כך שהדורבנים לא יכלו להשתמש בכישורי החפירה שלהם ולברוח".
   
  עוד על ציד חיות בר מוגנות:
   
  כהן ציין שבחדר נמצאה מלכודת דורבנים ובמהלך החקירה הודה החשוד כי בן משפחה הוא שלכד את הדורבנים בעזרתה. "מדובר בצמד דורבנים בוגרים וגדולים מאוד. נראה שהם פוטמו היטב במהלךהתקופה ששהו בחדר", הוא מפרט. "במקרים רבים אנו מוצאים ציידים בשטח עם הפגרים או לאחר שהחיות נשחטו. הפעם, בזכות מידע מודיעיני מדוייק, הגענו אל הדורבנים כשהם היו עדיין בחיים".

  מלכודת לציד דורבנים שנמצאה בחדר (צילום: גיא כהן, רשות הטבע והגנים)

   
  לאחר בדיקה קצרה נמצא שהדורבנים כשירים לשוב אל הטבע מיד, והפקחים שיחררו אותם בשמורת טבע באזור בו ידוע על קיומה של אוכלוסיית דורבנים. לדברי הרשות, בימים הקרובים ייחקר בן המשפחה. בינתיים נפתח תיק פלילי נגד אבי המשפחה ובנו בגין החזקה וציד של חיית בר מוגנת.
   

  הקנס המירבי: 134 אלף שקלים

  בעקבות אישור הכנסת ביולי בשנה שעברה של תיקון לחוק הגנת חיות הבר, נקבעה החמרה של הקנסות על ציד בלתי חוקי של חיות בר. בתי המשפט בישראל יכולים כעת להטיל קנס של עד 134 אלף שקל על עבירה של ציד לא חוקי ובמקום אסור.
   
  "לאור ההתגברות של הציד והסחר הבלתי חוקי בחיות בר בישראל, התיקון יהפוך לכלי הרתעה ממשי כלפי העבריינים, אך גם יבהיר לבתי המשפט את החשיבות בהגנה על חיות הבר בישראל", אמרו ברשות הטבע והגנים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הדורבנים הוחזקו בבית בכפר ערערה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מידע מודיעיני הוביל למציאת החיות
  צילום: גיא כהן רשות הטבע והגנים
  רגע לפני השחרור לטבע
  צילום: גיא כהן רשות הטבע והגנים
  החיות שוחררו בשמורת טבע
  צילום: גיא כהן רשות הטבע והגנים
  מומלצים