שתף קטע נבחר

אחד המעורבים בפיגוע נפצע בתקיפת חיל האוויר

חיל האוויר תקף אופנוע בחאן-יונס - בתגובה על הפיגוע בו נהרג חייל צה"ל ונפצעו שלושה. לפי מקורות ביטחוניים, הפצוע נטל חלק בפעולה שבוצעה על-ידי התארגנות הקשורה לג'יהאד העולמי. צה"ל פועל באזור הפיגוע, גם טנקים נכנסו לרצועה

צה"ל מגיב לפיגוע שאירע סמוך למעבר כיסופים - בו נהרג נגד צה"ל ונפצעו שלושה חיילים : מקורות פלסטינים ברצועת עזה דיווחו אחר הצהריים (יום ג') כי חיל האוויר תקף אופנוע בדרום הרצועה. לפי הדיווח אדם אחד נפצע קל. במקביל, דווח כי טנקים של צה"ל נכנסו לשטח הרצועה, ממערב לגדר המערכת.

 

מקורות ביטחוניים אמרו כי הפלסטיני שנפצע, חוסיין אבו שאמיה, היה מעורב בפיגוע הבוקר. לדבריהם, את המטענים בזירה - חמישה, שאחד מהם התפוצץ - הטמינו אנשי התארגנות טרור הקשורה לג'יהאד העולמי. ככל הנראה היא אינה קשורה ישירות לחמאס, אך ייתכן שפעלה בחסותו.

  

בצה"ל העריכו כי ארגון חמאס יפעל במטרה לבצע פיגועים נגד כוחות צה"ל. מאז שעות הבוקר פועלים כוחות בתוך השטח הפלסטיני, מערבית לגדר, כדי לבדוק את המטען שהתפוצץ וכדי לאתר מטענים נוספים. במהלך הפעילות, המתבצעת באמצעות כלי רכב מיוחדים וכוחות הנדסה, לוקחים חלק גם מסוקי קרב של חיל האוויר שמסייעים לכוחות. במספר מקרים נורתה אש לעבר נקודות חשודות בשטח. לאחר הפיגוע גם הופסקה העברת הסיוע ההומניטרי דרך מעבר כרם שלום.

 

שר הביטחון אהוד ברק התייחס בצהריים לתקרית ואמר: "זה פיגוע קשה, אי אפשר לקבל אותו ואנחנו נגיב". ברק שוחח בטלפון עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ועדכן אותו בסיכומים ובהמלצות של בכירי מערכת הביטחון בעקבות התקרית, אחרי שנועד מוקדם יותר עם הבכירים בלשכתו.

 

מקורות ברצועה דיווחו בצהריים כי משרדי ממשלה ומוסדות ביטחוניים פונו מחשש לתקיפה של צה"ל. הפלסטינים מדווחים כי משרדי הממשלה הפסיקו לתת שירותים, וכי אנשי הביטחון של ממשלת חמאס פינו את מפקדותיהם.

 

במקביל, נערכים במערכת הביטחון דיונים בדבר התגובה של צה"ל לאירוע. בקרב גורמים צבאיים בכירים נשמעו קריאות כי יש להגיב באופן נרחב, ולא מידתי כנגד יעדים של חמאס על מנת להבהיר לחמאס את האופן שבו מתקבלת ההפרה הזאת. לדברי הגורמים, הבלגה עשויה להיחשב כאיתות של ישראל שהפיגוע הוא דבר לגיטימי ובחמאס אף ינסו להגביר ניסיונות אלה. 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסוק חיל האוויר בשמי הרצועה, היום
צילום: AFP
מומלצים