שתף קטע נבחר

העיתונות הדתית מחפשת: מי ראה את רחל?

"באחת הסמטאות ראיתי סבתא זקנה יוצאת לקראתי. תהיתי מה היא עושה במקום כזה. היא מסמנת לי באצבע שאתקרב אליה, ולפתע פיצוץ עז. מתברר שהייתה עליה חגורת נפץ". העלון 'עולם קטן' ניסה להתחקות אחר הלוחמים שהסתייעו ברחל אמנו במהלך המבצע בעזה – וזו התוצאה. ואיזו דמות תנ"כית הצטרפה ללחימה?

הרב עובדיה יוסף והרב מרדכי אליהו קבעו שהסיפור אכן אירע, הרב שמואל אליהו טען כי ראש ישיבה ידוע אמר לו שאחד מתלמידיו היה במקום, אבל אף אחד מהחיילים שלכאורה נעזרו ברחל אמנו במהלך הלחימה בעזה עוד לא נחשף או מסר עדות. עלון הצעירים הפופולרי "עולם קטן" המופץ מדי שבת בבתי הכנסת הרים את הכפפה, ובגיליון האחרון פנה לקוראים בניסיון לאתר את האנשים שהיו עדים למקרה. מפיצי השמועה המסתוריים לא התגלו, אבל בשבת הקרובה יפרסם העלון מאמר שכתב אחד הקוראים, חייל שהשתתף בלחימה, בו הוא מתייחס לסיפור, ספק בציניות-ספק ברצינות: 

 

"אני הלוחם שראה את רחל אמנו, אבל יש עוד משהו שלא גיליתי לכולם והוא שראיתי עם רחל גם את שרה, רבקה ולאה, אברהם, יצחק ויעקב. כן כן, באמת. ראיתי אותם! הם היו ממש שם, יחד איתי בעזה, ולא רק איתי אלא עם עוד כלל הלוחמים שהיו שם. 

 

"הם היו איתנו בשטחי הכינוס לפני הכניסה לרצועה, כשכל הלוחמים עומדים וצועקים את התפילה לפני היציאה לקרב 'אנא השם הושיעה נא, אנא השם הצליחה נא'. ראינו אותם בשוחות, בסוללות, בסמטאות ובבתים. הם היו ממש שם, נראים בדמות לוחמים ומפקדים, לבושי קסדות ומצנפות, אפודים, נשקים, לבושי סרבלי טייסים ומדי חיל הים. 

 

"אפילו האימהות היו שם, לא רק האבות. באחת הסמטאות ראיתי סבתא זקנה יוצאת לקראתי. תהיתי מה היא עושה במקום כזה?! הנה! היא מסמנת לי באצבע שאתקרב אליה... לפתע פיצוץ עז! מתברר שהייתה עליה חגורת נפץ.

  

"אגב, אני חושב שהיה להם גם M–16 מקוצר עם כוונת מיוחדת. אני חושב שבאחד הקרבות ראיתי גם את משה ואהרון, דוד, יואב בן צרויה, אבנר בן נר, שאול ויהונתן, שמשון הגיבור שאמר 'התגעגעתי לעזה אז באתי'. ועוד רבים... הייתה, למי שרצה, יכולת לראות את כולם. הם היו פזורים בכל השטח, נראים ממש כמו לוחמים.

  

"עוד הרבה לוחמים מצבא דוד היו שם שהצטרפו לגדודים של גולני, צנחנים, שריון, גבעתי וכפיר. הלוחמים של אז – עם הלוחמים של היום, והמפקדים של אז - עם המפקדים של היום. הם לא ויתרו לרגע כשנפתחה המערכה. הם עזבו את בית המדרש בירושלים של מעלה והצטרפו אלינו בצו שמונה אלוקי, מוסרי, פנימי אולי אפילו הגיוני. 

 

"אני ראיתי אותם! ואתה?".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היתה ברוחה. לוחמים ברצועה
צילום: AP
מומלצים