שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ייצוגית של 7 מיליון שקלים על עישון במועדון

  שופטת ביהמ"ש המחוזי הסכימה להכיר בתביעה על עישון במועדון כייצוגית. המהלך עלול לעלות לבעלי מועדון "בלה שלומקינס" בתל-אביב בתביעה על סך 7 מיליון שקלים

  בית המשפט המחוזי הכיר השבוע בתביעה נגד מועדון בתל-אביב שלא פעל כדי למנוע עישון בתחומו כתביעה ייצוגית. אנשים שבילו במועדון "בלה שלומקינס" בין החודשים ינואר עד אוגוסט 2008 ושאינם מעשנים יוכלו להצטרף לתביעה הייצוגית. הפיצוי לכל אדם שנפגע מהעישון במקום יהיה אלף שקל וההערכה היא שסכום התביעה כולה יעמוד על שבעה מיליון שקל.

   

  את התביעה הגישו שלושה אנשים שביקרו באוגוסט 2008 במועדון בלה שלומקינס, באמצעות עו"ד עמוס האוזנר, יו"ר המועצה הישראלית למניעת עישון. התובעים טוענים כי המבקרים במועדון נחשפים לעשן סיגריות.

   

  העותרים ביקרו במועדון באוגוסט 2008 והבחינו שלמרות השלט שאוסר על עישון, אנשים עישנו בכל שטח המועדון ואף סמוך לשולחנם. הם העירו למלצרית במקום והיא אמרה להם "נכון, אז תעשו מה שאתם רוצים". הם פנו לעובד נוסף ותשובתו היתה דומה. המתלוננים שהו במועדון כשעתיים ולפי עדותם יצאו מספר פעמים החוצה לשאוף אויר נקי.

   

  במועדון טענו כי מדובר במקרה בודד שאירע בנקודת זמן אחת. עוד טענו כי הם נלחמים בעישון ובמועדון מוצבים שלטים האוסרים עישון. עוד הסבירו כי במועדון אין כלל מאפרות ולא הוגדר בו מקום מיוחד לעישון. בנוסף טענו שהגורם לעשן היה מכונת עשן.

   

  בעלי המועדון ביקשו מבית המשפט שלא להכיר בתביעה בתביעה ייצוגית, משום שמדובר בעסק משפחתי קטן שעלול להתמוטט כלכלית עקב כך.

   

  השופטת מיכל נד"ב דחתה את הטענה וציינה כי אם לא תאשר הגשת תביעה ייצוגית מסיבה זו משמעות הדבר שעסקים קטנים לא יהיו חשופים לתביעה ויוכלו לעבור על החוק ללא חשש.

   

  בעלי המקום טענו עוד כי יש לפסול את התביעה משום שהתובעים עישנו בעבר אך השופטת נד"ב ציינה כי "אין בעובדה זו כדי לשלול את תום ליבם ואולי דווקא החלטתם לחדול מעישון מלמדת על מודעות שנרכשה בעניין זה".

   

  בעלי המועדון התבקשו להגיש כתב הגנה תוך 45 יום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  העשן הזה מתחיל להיות יקר מאוד
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים