שתף קטע נבחר

לבני: יונת השלום מחכה, אסור לטרוק את החלון

בנאומה בכנס הרצליה התמקדה יו"ר קדימה בשאיפה לשלום: "הבחירה היא בין מדינה של פחד למדינה של תקווה, שלום הוא אינטרס קיומי לא פחות מהמלחמה בטרור"

אחרי כמה ימים שבמהלכם הדגישה את הנשיות , פונה יו"ר קדימה, ציפי לבני, ומציבה את נושא השאיפה לשלום במרכז קמפיין הבחירות שלה. "אני פונה לילדים של חורף 1973, אלה שאמרו לנו 'הבטחתם יונה עם עלה של זית, הבטחתם יונה ושלום בבית' ואני אומרת להם - יש יונה על אדן החלון", אמרה הערב (יום ב') לבני.

 

בחירות 2009 ב-ynet: כל הדרך אל הקלפי

 

"יונת השלום ניצבת על אדן החלון ואנחנו צריכים להחליט אם אנחנו פותחים את החלון ומכניסים אותה, עם כל החשש, או טורקים את החלון", הוסיפה שרת החוץ בנאומה בכנס הרצליה שנערך במרכז הבינתחומי והתמקד בתחום המדיני.

 "הבחירה שעומדת בפני ישראל בעוד שמונה ימים היא על השלום - מדינה שאומרת כן לשלום או לא לשלום, מדינה של פחד או מדינה של תקווה".

 

רבים ממאות הנוכחים באולם, ראו את דבריה של לבני כפניה גם לארצות הברית. לטענתה, "אני לא מוכנה שיגידו עלינו את מה שאבא אבן אמר על הערבים - שהם לא החמיצו מעולם הזדמנות להחמיץ הזדמנות. שלום הוא האינטרס שלנו. מניעת מדינה דו-לאומית זה האינטרס שלנו. הוא קיומי לא פחות מהמלחמה בטרור", הדגישה לבני.

 

היא התייחסה לחשש מלחץ אמריקני לאור מדיניות הממשל החדש בהנהגת ברק אובמה, ואמרה שהיא רואה בכך "הזדמנות". לפי לבני, "אם נהיה נכונים מצד אחד לשמר את האינטרסים שלנו, אבל גם נכונים לוויתור, ישראל תוכל לפעול יחד עם הממשל החדש גם נגד איראן וגם נגד הטרור.

 כשייכנסו ראש הממשלה החדש והנשיא החדש לחדר בו ייפגשו תעמוד בפניהם אפשרות או למהלך של הזדמנות או למהלך של חשדנות. צריך ללכת להזדמנות", אמרה.

 

לבני עסקה גם באיומים מצד הגורמים הקיצוניים כהגדרהתה - חמאס וחיזבאללה - שעוד קיימים, אך במיוחד אחרי מבצע "עופרת יצוקה", קיימות הזדמנויות להחלישם. "לא מקובלת עלי הבחירה הכפויה בין שלום לביטחון", כיוונה שוב את דבריה ליריבה במאבק על ראשות הממשלה, בנימין נתניהו, "מי שיכפה את זה יטעה את עצמו ואת הציבור ואינו מבין היכן אנחנו חיים. אני לא רוצה לשכוח מהשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני בכנס הרצליה. כן או לא לשלום
צילום:אורי פורת
על אדן החלון?
צילום: איי פי
מומלצים