שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: הצבעה לליברמן - תמיכה בשטן

יו"ר ישראל ביתנו ממשיך למקד את האש הפוליטית. בש"ס הוסיפו לתקוף, ולבני אמרה בכנס בטמרה: "יש מי שבא משנאה, אני לא שם". ליברמן עצמו דיבר על "היסטריה שמובילה להשמצות". בינתיים, נתניהו שוב קרא לימין לחזק את הליכוד וברק המליץ: "להשתחרר ממה שמנסים להאכיל אותנו"

מערכת הבחירות נכנסת ליישורת האחרונה, והערב (שבת) ערכו כמה מפלגות כנסים כמעט-אחרונים כדי לנסות ולסחוף מצביעים. עמדותיו של אביגדור ליברמן - בנושא ערביי ישראל ובעניין דת ומדינה - שוב עמדו במוקד. 

 

 

בנכס בחירות בטמרה, שיועד למגזר הדרוזי - בארגונו של סגן השר מגלי והבה - ניסתה יו"ר קדימה, ציפי לבני, להתנער מאביגדור ליברמן, מי שעשוי לפי הערכות להיות שותפה בקואליציה אפשרית. "אתם כרתתם איתנו ברית על בסיס האמירה שישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית", אמרה לנוכחים.

 "אנו מדינה יהודית, אך זה לא נועד למנוע או לפגוע או להכריח מישהו לעשות משהו נגד דתו או אמונתו. לא צריך לבחור בין יהודית לדמוקרטית. יש מי שבא לציבור מתוך תחושת שנאה. אני לא שם".

 

לבני ביקשה לשדר אופטימיות לקראת רגע ההכרעה והוסיפה: "יש תחושה שהניצחון אפשרי, זה במרחק נגיעה. מה שיקרה כאן זה חלום של העם, ואנו נגשים החלום ביום שלישי".

 

מחוץ לאולם הכנס, הפגינו עשרות פעילי חד"ש ובל"ד שנשאו דגלי אש"ף ושלטים שעל חלקם נכתב: "כל שרי הממשלה פושעי מלחמה". לדברי חבר הלשכה הפוליטית של בל"ד, מורד חדד, "כל ערבי שמשתתף בכנס כזה הוא שותף לפשע, היו אנשים שהתקשו להסתכל לנו בעיניים והסתובבו והלכו ואחרים פשוט הורידו את הראש ומיהרו להיכנס פנימה". ההפגנה הסתיימה ללא אירועים חריגים.

 

ישי: ש"ס עוד תנהיג את המדינה

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שב ותקף את ישראל ביתנו. בדרשת מוצאי שבת המסורתית בביתו אמר כי "אלו אנשים שאין להם תורה, אנשים שרוצים נישואים אזרחיים, חנויות חזיר וגיוס בני ישיבות. כבד לבי. חלילה לא יתמכו בהם, זהו איסור גמור. מי שיעשה כך, עוונו גדול מנשוא. מי שעושה כך תומך בשטן, ביצר הרע", אמר הרב יוסף.

 

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, אמר בבית הרב שכשליש מבוחרי ליברמן הם דתיים שלא מודעים לדעותיו האנטי-דתיות. "בסקרים של מפלגת ישראל ביתנו 30-35 אחוזים הם מסורתיים ודתיים. הם לא הבינו את המשמעות של מה שהם עושים, הם מצביעים לגיוס חרדים, נישואים אזרחיים, חזיר וברית זוגיות", טען. 

 

ישי הוסיף כי בבחירות האלה מפלגתו תתחזק עוד יותר - וכבר במערכת הבחירות הבאה או זו שאחריה תנהיג ש"ס את המדינה. "עכשיו נהיה 18 מנדטים, בבחירות הבאות 26 וננהיג את המדינה בעזרת השם", אמר.

 

במקביל, דיבר ליברמן בכנס בחירות בערד. הוא התייחס למתקפות - בעיקר מימין - נגד מפלגתו ואמר: "כשאני שומע את כל המתקפות, אני מבין שאותם אנשים לא מסוגלים להתמודד איתנו מרוב הפחד וההיסטריה, ומתמודדים איתנו בהשמצות".

 

לשאלת אחד הפעילים איך יסתדר עם ש"ס, השיב ליברמן: "בקווי היסוד חייב להיות כתוב חופש הצבעה בנושאי דת ומדינה. צריך להבין שהגענו למצב אבסורדי, אנחנו בעד דת והלכה, אבל נגד הטירוף השולט בתחום הזה. המדינה לא יכולה להתנהל לפי החרדים, גם פה צריך נורמליות ושפיות".

 

נתניהו: מסתכנים בבחירות עוד שנה וחצי

מי שמוביל לעת עתה בסקרים, יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, דיבר בכנס של תנועתו בירושלים. הוא שב והדגיש כי אין חשיבות אם מפלגות הלווין מימין יקבלו מנדט יותר או פחות -

 אבל יש חשיבות גדולה שהליכוד יהיה גדול כדי שיוכל להרכיב ממשלה חזקה ויציבה. "אנו קרובים ליום הכרעה. אם נותנים את הקולות למפלגות אחרות, מסכנים את ניצחון הליכוד או שנמצא את עצמנו בבחירות עוד שנה וחצי", אמר נתניהו. 

 

ומה עם מפלגת העבודה? לשאלה לגבי הסקרים האחרונים, שצופים שמפלגתו תהפוך לרביעית בגודלה - השיב היו"ר אהוד ברק, בעת סיור ברעננה: "אני באמת ממליץ לכל הציבור להשתחרר קצת ממה שמנסים להאכיל אותנו, אני לא רוצה להגיד חלילה לשטות בנו. בסוף אזרחים צריכים להחליט, כל אחד על-פי מצפונו". ברק הוסיף: "כל אזרח יודע בבטן אם הוא שייך לימין או למרכז שמאל, ואני קורא לאלה ששייכים למרכז שמאל לקחת את עצמם בידיים, להבין שרק עבודה חזקה יכולה לעצור את הימין".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, רונן מדזיני, יעל ברנובסקי, שרון רופא-אופיר ואמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה נושא את הדרשה השבועית
צילום: גיא אסיאג
ליברמן, הערב. הם מפחדים?
צילום: AFP
לבני בכנס בטמרה. בחוץ הפגינו מתנגדים
צילום: רויטרס
נתניהו. חושש מזליגת קולות
צילום: AFP
ברק. מי מאכיל?
צילום: רויטרס
מומלצים