שתף קטע נבחר

אולמרט: בעד לבני; נתניהו: היא ברחה מאחריות

המפלגות הגדולות עורכות את כנסי "הרגע האחרון" לפני הבחירות. רה"מ הביע תמיכה פומבית ראשונה במועמדת קדימה: "האחרים לא עמדו במבחן". נתניהו תקף: הבטיחו תגובה על הרקטות - ויש רק קול דממה דקה

רק יומיים לפני הבחירות שבהן יוכרע מי יחליף אותו בכס ראש הממשלה, הביע הערב (יום א') לראשונה אהוד אולמרט תמיכה פומבית במועמדת קדימה, ציפי לבני. באותו הזמן, נאמו שני המועמדים המובילים - לבני ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו - בכנסי סיכום מערכת הבחירות של מפלגותיהם. 

 

 

"לא אפתיע אם אומר שאני תומך בקדימה ומקווה שציפי לבני תיבחר לראשות הממשלה", אמר אולמרט בכנס ועידת המכביה ה-18 לישראל, שבוע אחרי שבישיבת הממשלה טען בפני השרים שהוא "תומך במפלגה שבראשה עומדת אשה".

 

 "אני מנצל את ההזדמנות וחשבתי שיהיה ראוי להגיד במי ראש הממשלה תומך בבחירות. ציפי לבני היא מועמדת שיכולה להנהיג את מדינת ישראל. יש בה רגישות ותבונה", הוסיף אולמרט.


לבני, הערב בכנס בתל-אביב (צילום: דודו אזולאי)

 

ראש הממשלה ויו"ר קדימה הקודם רמז כי שר הביטחון אהוד ברק ויו"ר האופוזיציה נתניהו כבר כשלו.

 "אני מכיר את כל המתמודדים מכל המפלגות. התנסיתי בפוליטיקה הרבה שנים. ניתנה הזדמנות למועמדים האחרים והם לא עמדו במבחן", אמר.

 

ממש במקביל, דיברה לבני בכנס בחירות מסכם של קדימה בתל-אביב, כשלצדה בכירי המפלגה ובאולם מאות פעילים וצעירים רבים. לדבריה, "קדימה כבר הוכיחה משהו, עוד לפני התוצאות: שגם בימים קשים, גם בימים של יאוש, גם במאבק על קיום, מותר לחלום ולהחליף יאוש בתקווה. הוכחנו שביטחון לא שייך לימין, ושלום לא שייך לשמאל".

 

לבני הוסיפה כי "המאבק הוא צמוד, אבל הניצחון בהישג יד, במרחק נגיעה. אני יודעת את זה מההתלהבות שלכם כאן, מאנשים שניגשים אלי ברחוב, מילדים שניגשים אלי עם דגלים, ומסתכלים בעיניים גדולות".

 

בגין: לבני תמשיך במדיניות הבריחה

בכנס הנעילה של הליכוד באולם שמחות במפרץ חיפה, השתתפו כ-500 פעילים - בהם ראשי הרשויות של הליכוד ו"כוכבי" הרשימה לכנסת: משה (בוגי) יעלון, בני בגין, אסף חפץ, עוזי דיין ואחרים.

 

נתניהו הדגיש שאם ייבחר ישאף לקואליציה רחבה כל הניתן, ולא יסתפק במפלגות הימין: "קודם כל אצרף את המחנה הלאומי, אבל זה לא יספיק. אנחנו עומדים מול איראן, חמאס וחיזבאללה, מול משבר עולמי ענק שלא היה כמוהו ובגלל זה חייבים לאחד את כל החלקים בעם".

 

נתניהו תקף את ההחלטה להקים את בית ראש הממשלה החדש בהשקעה של מאות מיליונים. "זו החלטה שאומרת הכל, ומסבירה את הכישלון הנורא של הממשלה.

מה שאנחנו צריכים זה ראש ממשלה חדש, לא בית ראש ממשלה חדש". הוא אף תקף את לבני על היעדרותה מישיבת הממשלה בעת ההצבעה: "לבני ברחה ממנהיגות, ברחה מאחריות".

 

בהמשך התייחס לנפילות הרקטות היום בדרום ותהה: "איפה ההרתעה, איפה התגובה הקשה שהם הבטיחו? קסאמים, טילים, ומה התגובה - קול דממה דקה".

 

גם בגין תקף: "הבטיחו לנו יוני שלום ברחבי הנגב. במקום זאת, מיליון נפש נכנסו לטווח הטילים, באדיבותה של קדימה. לבני, מחמת קושי, מוגבלות וחוסר רצון, אינה מכירה במציאות, אינה מכירה בטעותה ומתכוונת להמשיך במדיניות הבריחה". בפרפראזה על דברי אביו – התייחס בני בגין למזג האוויר הצפוי ביום הבחירות, ואמר כי הוא מצפה לגשם של פתקי מחל, "טיפה ועוד טיפה, ופתק ועוד פתק".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, אחיה ראב"ד ויהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ולבני. זוגיות מאוחרת
צילום: אלכס קולמויסקי
נתניהו. ממשלה רחבה
צילום: AP
מומלצים