שתף קטע נבחר

יוזמה לעידוד ההצבעה: קרמבו לכל מצביע

אמוץ אייל, חייל משוחרר, ראה את הדיווחים על אחוזי ההצבעה הנמוכים והחליט לעשות מעשה. בנוסף לשלטי חוצות הקוראים לציבור למלא חובתו, הוא וחבריו יוצאים במבצע חדש: חלוקת קרמבו ועוגות ביציאה מהקלפיות

לפי כל ההערכות, אחוזי ההצבעה במערכת הבחירות הנוכחית עומדים להיות נמוכים בצורה יוצאת דופן. אזרחי ישראל, כך מסתבר, מאסו בפוליטיקה ומתכוננים מחר להצביע ברגליים. אבל לא כולם עומדים מנגד. אותן הערכות הגיעו גם לאוזניו של אמוץ אייל (21), חייל משוחרר מפסגות, שהחליט לעשות מעשה.

 

 

יחד עם עמותת "יחיעם" לערכים ואהבת הארץ, יזם אייל קמפיין ציבורי להעלאת אחוזי ההצבעה. במסגרת היוזמה, ישלחו חצי מיליון הודעות sms הקוראות לאזרחים לממש את זכותם בקלפי, מאות צמתים ברחבי הארץ יתמלאו ביממה הקרובה בשלטי חוצות ויוקם חמ"ל הסעות מיוחד שיסייע לאזרחים הזקוקים לעזרה בשינוע. אבל הכוכב האמיתי של הקמפיין הוא ממתק החורף הכל-ישראלי -  הקרמבו. אייל והעמותה גייסו כ-30 מתנדבים שיתרוצצו בין קלפיות במרכז הארץ ויחלקו לכל מצביע צ'ופר מתוק.

 

אייל מדגיש כי מדובר בפעילות א-פוליטית לחלוטין. "לא משנה מאיזה צד של הקשת הפוליטית אתה, אחוזי הצבעה נמוכים צריכים להפחיד אותך", אמר בשיחה עם ynet. "ממשלה בה בוחר רק חלק מהעם היא ממשלה לא לגיטימית. ככל שפחות אנשים יצביעו הלגיטימיות של הממשלה תפחת, ולא משנה מי ישב בה. אנשים צריכים להבין את החשיבות של ההצבעה, לכן החלטנו לתת להם צ'ופר סמלי. אדם שמקבל עוגה או קרמבו אחרי שהוא משלשל את הפתק, יבין שהוא עשה משהו טוב, מועיל וחשוב".

 


אמוץ אייל אוחז בפתרון.

 

ממרומי גילו, אמוץ יודע כי ספק רב אם קרמבו הוא שיצליח להוציא את האזרח האדיש מהבית. "אני לא תמים, ברור שאדם לא יטריח את עצמו בגלל הקרמבו, אבל אולי הקמפיין יגרום לו להבין שזה חשוב, שאנשים משקיעים בזה ממרצם וכספם ולכן כנראה שמדובר במשהו משמעותי. יש לנו את הכוח להשפיע, ולא רק על הבחירות הנוכחיות אלא גם על העתידיות. בן אדם שמילא את זכותו הדמוקרטית ראוי לקבל את כל הכבוד, במיוחד בימים כאלה, כשזה לא טריוויאלי".

 

מעורבות חברתית לא חדשה לאייל. כבר שהשתחרר מהצבא, לפני כשמונה חודשים, עורר מהומה כאשר צעד מבסיס תל השומר בו החזיר ציוד למעון ראש הממשלה בירושלים כדי להגיש לו מכתב נגד שחיתות הפוליטיקאים.

 

"חשוב לי מאוד ממה שקורה במדינה הזאת ואני משתדל להתערב ולהשפיע בכל מה שאני יכול", הסביר. וגם לשאלה מדוע פעיל צעיר כמו אייל הוא מראה נדיר במחוזותינו יש לו תשובה. לדבריו, זה לא נובע מאדישות של הצעירים, אלא מפחד. "הדברים האלו חשובים גם לבני 21. אני מכיר עוד המון אנשים שרוצים לעזור אבל פוחדים להרים פרויקטים גדולים ומסובכים. לי אין שום פחד וכדאי שגם הם יפסיקו לפחד ויתחילו לעשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההודעה שנשלחה לחצי מיליון ישראלים
מומלצים