שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מותק, הוא לא בקטע שלך, דפדפי הלאה!

  אם הגבר באמת מעוניין, הוא יחזר כמו משוגע. ככה זה היה מאז ומתמיד, והשוויון לא שינה כלום. הוא יתקשר, גם אם הוא הכי עסוק שבעולם, מפני שאת נקודת האור של יומו. והוא ירצה לשכב איתך, והוא יפסיק לשכב עם אחרות. ואם הוא ממש, אבל ממש, אוהב אותך - הוא גם ירצה להתחתן איתך. בעקבות הסרט "הוא פשוט לא בקטע שלך"

  ילדה קטנה וחמודה משחקת יפה בגינה, שמחה ומאושרת, כשפתאום בא ילד קטן. "את קקי של כלב!" הוא מטיח בה. הילדונת הבוכיה ממהרת לאמא שלה, שמרגיעה אותה מיד במשפט כמו "זו פשוט הדרך שלו להראות שאת מוצאת חן בעיניו". הסיפור של חיינו.

   

  זה מתחיל באמת בגיל הגן, כשהבנים שמושכים לבנות בשיער, ממשיך בגיל בית הספר כשהבנים מושכים לבנות ברצועה האחורית של החזיה, וזה ממשיך לבלגן שמאפיין את מערכות היחסים בין גברים לנשים גם בבגרותם. כל כך הרגילו את הילדות הקטנות לחשוב שהצקות כאלה הן סימן של חיבה, עד שהן לא מסוגלות להשתחרר מכך גם בבגרותן, כשהן נשים בשלות וראויות. הן לא מצליחות לקרוא נכון את שפת הסימנים של הבנים.

   

  אז כשאחר כך הבחורים עושים לבחורות תרגילי הודיני ונעלמים אחרי דייט שנחשב מוצלח בעיניהן, הן נשארות לחכות לשיחות טלפון המבוששות לבוא ומדסקסות את העניין עד זוב דם עם חברותיהן. ממציאות תירוצים עבור הבחורים הנעלמים ("הוא בטח איבד את מספר הטלפון שלי", "הוא בטח נקרא למילואים דחופים", "סבתא שלו בטח מתה או משהו"). רק לא לקלוט אמת אחת בסיסית: אם הוא היה מעוניין בך מספיק, הוא היה הולך באש ובמים כדי להשיג אותך, ויהי מה.

   

  בסרט החדש ועטור הכוכבים "הוא פשוט לא בקטע שלך", שמתחיל עם הסצינה מכמירת הלב של הילדה הקטנה והילד הרע, אנחנו רואים אחר כך חבורת נשים צעירות, יפות ומוכשרות, שנופלות שוב ושוב לתוך המלכודות והמילכודים האלה. המצלמה נודדת ברחבי העולם, מראה נשים אמריקניות, נשים יפניות, ואפילו נשים אפריקניות ("בטח טרף אותו אריה!"). 

   

  אם זה נשמע כמו משהו שנשות "סקס והעיר הגדולה" מדברות עליו, זה לא מפליא. הקונספט הזה, "הוא ממש לא בקטע שלך", או באנגלית - He's Just Not That Into You - מגיע מאותו בית יוצר. המקור הוא ספר שכתבו גרג ברנדט וליז טוצ'ילו, שתורגם לעברית ויצא לאור בהוצאת עם עובד בכותרת "הוא לא בעניין - כל האמת על תירוצים של בחורים".

   

  אם הוא לא בא, לא מצלצל, לא מספיק משתדל - הוא לא מספיק מתלהב ממך, וזה ממש לא משנה למה. אין טעם לנסות להגן על האגו שלך, אין טעם בפסיכולוגיה בגרוש. האמת תשחרר אותך לחופשי - אבל לא לפני שתתבאסי כדבעי.

   

  ברנדט, קומיקאי מלוס אנג'לס שהיה רווק במשך 20 שנה עד שהתמסד, חושף בספר את כל התירוצים של הגברים, כדי שתפסיקי לבזבז את זמנך על הבחור הלא נכון. כפי שמעיד ברנדט, בראיון שנתן לרוקסן רוברטס ב"וושינגטון פוסט", הוא חטא בעצמו בתירוצים למכביר, מה שהפך אותו יועץ מדופלם ל"סקס והעיר הגדולה". בשלוש העונות האחרונות הוא יעץ לצוות הכותבות של הסדרה, שהיה על טהרת הנשיות. התפקיד שלו היה לספק את נקודת המבט הגברית. השקר הגדול ביותר, לדבריו - ואל תגידו שלא ידעתן את זה בתוך-תוככן - הוא "זה לא את, זה אני". ברנדט אומר בלי כחל וסרק: "זו את, ואני לא מתלהב ממך".

   

  לפני שנה וחצי שמע ברנדט את הכותבות ("כולן נשים מצודדות, שנונות ומצליחות", לדבריו) מדברות על בחור שיצא עם אחת מהן, התנשק איתה ואז דחה הזמנה לעלות לדירתה, בתואנה של פגישה עסקית מוקדמת למחרת. הוא גם לא התקשר למחרת, אלא שלח אימייל כעבור שבוע. כל הנשים בצוות אמרו לה שהיא נהדרת, ושאין ספק שהוא "נבהל" ממנה, או פשוט מאוד עסוק. אבל ברנדט ידע, שאף פגישה מוקדמת לא תעצור גבר שנדלק על מישהי מלעלות אליה לנישנוש של חצות. "אפילו אם אני אמור להטיס למחרת מעבורת חלל, אני עולה אליה", אמר. אז הוא בישר לה את הבשורה המרה: הוא פשוט לא מתלהב ממך.

   

  "הרגשנו כאילו חטפנו אגרוף בבטן"

  הבנות השתנקו. "הרגשנו כאילו חטפנו אגרוף בבטן", אמרה ליז טוצ'ילו, אחת הכותבות של "סקס והעיר". המציאות האכזרית נחתה על החדר, וכל אחת מהנשים חקרה את ברנדט לגבי היחסים שלה. הוא טירפד את כל התירוצים, אחד לאחד.

   

  השורה התחתונה שלו היתה: אם הגברים באמת מעוניינים בכן, הם מתקשרים מיד, הם נאמנים, הם מוכנים למחויבות. זה לא היה סתם עניין של שכל ישר, מבחינתו, אלא הארה גדולה, פיצוח הקוד.

   

  למעשה, התובנה הזאת נכנסה לעונה השישית של הסדרה, כתשובה בוטה למירנדה, שלא הבינה את התנהגות הבחור החדש שלה. טוצ'ילו, שהיתה אז בת 41, עדיין רווקה, נדלקה כל כך על הרעיון, עד שהחליטה לכתוב יחד עם ברנדט ספר המפרט את הווריאציות השונות של JNTIY. "היו לי כל כך הרבה שנים של המצאת תירוצים עבור הגברים", היא אומרת. כתיבת הספר אילצה אותה להיגמל ממנהגים רעים של שנים.

   

  בסרט החדש, בכיכובם של בן אפלק, ג'ניפר אניסטון, סקרלט ג'והנסון, דרו ברימור, ג'ניפר קונלי ועוד חמודים וחמודות, מועלות דילמות יחסימיות בזו אחר זו. למשל, הסיפור של הזוג אותם מגלמים אפלק ואניסטון - הם חיים יחד כבר שבע שנים, אבל הוא לא רוצה להתחתן. נשמע מוכר?

   

  אחד מגיבורי הסרט מגלם את תפקיד ברנדט בתור הגבר התורן, שמתרגם הכל לשפת הגברים ומודיע לידידתו המבולבלת שוב ושוב שבחור זה או אחר בעצם לא מספיק בקטע שלה, ושהיא צריכה לברוח ממנו.

   

  "אז אני צריכה לברוח מכל מי שלא רוצה אותי?" היא שואלת במלוא התמימות, ככל שזה קשה להאמין.

   

  "כן", הוא עונה בלי כחל וסרק.

   

  "אז מי יישאר לי?" היא מקשה.

   

  "חייב לתת פקודה למוח שלי להפסיק לחשוב עלייך"

  כמובן, לצורך האיזון, בסרט יש גם בחור אחד כזה, שלא מבין רמזים. יש גם בחור אחד מאוהב עד מעל הראש, וככה זה נשמע כשמישהו מאוהב מעל הראש: "אני ממש חייב לתת פקודה למוח שלי להפסיק לחשוב עלייך כל הזמן".

   

  ננסי קירש, סגנית נשיא שירות השידוכים הבינלאומי It's Just Lunch, אמרה לוושינגטון פוסט: "בסופו של דבר, אי אפשר לנבא כימיה. לא הייתי רוצה לחשוב, שמישהי תחשוב שעשתה משהו לא בסדר בפגישה. זה פשוט לא כך". לדברי קירש, נשים נוטות יותר לנסות להבין מה קרה, לנסות לתקן. וגם - להאמין שהגברים דוברים אמת.

   

  "הגברים פוחדים שהאשה תתבאס, או תצעק"

  ברנדט אומר, שהגברים היו מעדיפים לחתוך זרוע, ובלבד שלא להודות באמת. למה הם משקרים? ולא סתם משקרים, אלא גם מנשקים ומחמיאים ובכלל מבלבלים לבחורה את המוח, במקום להגיד לה פשוט "אני לא מספיק מעוניין בך"? ההנחה של ברנדט היא, שמדובר בפחד מפני עימותים. "הגברים פוחדים שהאשה תתבאס, או תצעק. כשאתה רב עם גבר, אתה יודע איך זה הולך: זה מתחיל במילים, ואז זה עובר למעשים. עם נשים, אתה לא יודע לאן זה הולך, ואתה יודע שזה לא יכול לעבור למכות".

   

  אם הגבר באמת מעוניין, הוא יחזר כמו משוגע. הוא יילך למענך באש ובמים. עם מקל לא תצליחי לגרש אותו ממך. ככה זה היה מאז ומתמיד, והשוויון לא שינה כלום. הוא יתקשר, גם אם הוא הכי עסוק שבעולם, מפני שאת נקודת האור של יומו. והוא ירצה לשכב איתך, והוא יפסיק לשכב עם אחרות. ואם הוא ממש, אבל ממש, אוהב אותך - הוא גם ירצה להתחתן איתך.

   

  הספר "הוא לא בעניין שלך" יצא לאור לפני כחמש שנים, האינטרנט עוד לא מילא בו מקום כל כך חשוב. הסרט מעודכן גם עם הטכנולוגיות החדשות יותר, כולל העינויים שהן מציגות עבור הרווקה המבולבלת. כלומר, אם בעבר הלא רחוק היה רק טלפון, עכשיו צריך גם להתמודד עם העובדה שהוא לא מעוניין בך "בשבע טכנולוגיות שונות", כפי שמתלוננת בסרט הדמות שמגלמת דרו ברימור.

   

  מה הפתרון? להמשיך לקרוא טורים בערוץ יחסים כדי לנסות להבין מה באמת עובר על הצד השני, ואולי לקנא בהומואים. לפי הסרט, לפחות, אצלם הכל יותר פשוט.

   

  האתר של שרית פרקול

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עינוי בשבע טכנולוגיות. דרו ברימור
  מתוך הסרט "הוא פשוט לא בקטע שלך"
  ג'ניפר קונלי. בעלה לא מספיק בקטע שלה
  מתוך הסרט "הוא פשוט לא בקטע שלך"
  מאוהב, אבל לא באשתו. סקרלט ג'והנסון וברדלי קופר
  מתוך הסרט "הוא פשוט לא בקטע שלך"
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים