שתף קטע נבחר

פרס: לא רק הראש חשוב - חשובה המדיניות

רגע לפני הכרעתו הגורלית - ציפי או ביבי - אומר נשיא המדינה: "אין לי דעות קדומות כלפי אף נבחר, אבל הוא לא יהיה פטור מהתמודדות עם הסכנות והמכשולים שלפנינו". סבב ההתייעצויות ייפתח הערב; העבודה צפויה שלא להמליץ על איש, כי "פרצופה של קדימה נחשף"

הפוליטיקאי הוותיק בישראל נדרש לחלץ את הפוליטיקה הישראלית מהפלונטר, אליו נקלעה בעקבות בחירות 2009.  הערב (יום ד') יפתח נשיא המדינה בסבב התייעצויות עם סיעות הכנסת ה-18, כדי להחליט על מי יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה.   

 

פרס שומר על עמימות באשר להחלטתו הקרובה, אך מסתפק ברמיזות באשר לעקרונות שינחו אותו. היום, בנאום בפני חברי ועידת הנשיאים - ראשי הקהילות היהודיות בארצות-הברית, שהגיעו לכנס גדול בישראל - הכריז הנשיא: "בהתחשב בתוצאות הבחירות בישראל, הבעיה היא לא רק מי יהיה השרים ומי יהיה ראש הממשלה, אלא מה תהיה המדיניות של מדינת ישראל".


פרס בוועידה. בלי דעות קדומות (צילום: אבי חיון)

 

"אין לי דעות קדומות כלפי אף ישראלי נבחר", הבהיר פרס, מי שהגיע

 ללשכת הנשיא כח"כ במפלגת קדימה, הנאבקת עכשיו על זכותה להנהיג. הוא הוסיף: "מי שנבחר על-ידי העם לא יהיה פטור מהתמודדות עם הסכנות והמכשולים שעומדים לפנינו".

 

ובינתיים, אוספים אצבעות ומנדטים: על הנייר, לבנימין נתניהו יש סיכוי טוב יותר להרכיב קואליציה. ציפי לבני, אף שהיא עומדת בראש הסיעה הגדולה ביותר - תוכל כנראה להציג לנשיא רק את תמיכת מפלגתה שלה, על 28 חבריה.

 

העבודה נוטה שלא להמליץ על איש, ובכך להעניש את קדימה על חיזוריה אחרי אביגדור ליברמן. "פרצופה נחשף ומופע התעתועים יצא לאור", אמר היום המזכ"ל איתן כבל ל-ynet. גם מרצ, חד"ש והסיעות הערביות יישארו ניטראליות בהמלצתן. סימן השאלה הגדול נותן לפיכך אביגדור ליברמן, ששב היום מחופשה במינסק.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים