שתף קטע נבחר

פרס מפתיע: טעיתי כשתמכתי ביציאה מעזה

"אני הייתי בעד היציאה מעזה, ואני מרגיש עצמי כאחד האנשים שטעו. בהתחלה לבטח היינו צריכים לעשות זאת בצורה אחרת". בלשכתו מבקשים להבהיר: הוא תומך גם היום בהתנתקות, רק לא לאופן בו בוצעה

נשיא המדינה, שמעון פרס, הוא דמות המפתח בימים אלה, והוא שיקבע מי ינהיג את המדינה בארבע השנים הקרובות - או לפחות עד לבחירות. אבל לא רק בפוליטיקה של הכנסת ה-18 הוא עוסק; היום (ד'), בכנס "ועידת הנשיאים" בירושלים, הוא הפתיע - כשהיכה על חטא ההתנתקות.

 

"אני הייתי בעד היציאה מעזה, ואני מרגיש עצמי כאחד האנשים שטעו. בהתחלה לבטח היינו צריכים לעשות זאת בצורה אחרת" - כך פרס, ששטח את משנתו בכל הקשור לאיראן ולחמאס, ונשאל גם למצב שנוצר ברצועת עזה על רקע מבצע "עופרת יצוקה".  

 

מאוחר יותר הבהירו בלשכת הנשיא, כי גם היום הוא אינו מתנגד להתנתקות מרצועת עזה - אלא רק לאופן בו בוצע המהלך, ללא תיאום מדיני וביטחוני עם הצד השני. "נשיא המדינה הבהיר פעמים רבות בעבר כי ישראל לא תהיה מוכנה לעשות ויתורים בזמן שנופלים שם טילים", נמסר עוד מלשכתו.  

 

פרס ציין עוד בנאומו בירושלים, כי המדינה ניצבת בפני אתגרים חדשים

 ומציאות חדשה: "עכשיו זה הזמן לפתוח פרק חדש, משום שיש פרק חדש בפוליטיקה העולמית. אלו שנבחרו בעבר נבחרו בשביל לשרת את העתיד, ואני מתפלל שהם יעשו זאת". הוא קרא "לדבר בפתיחות על שמירה ותרומה חיובית של העם היהודי בדרכו לשלום ולשירות הדרך ההומאנית בצורה הטובה ביותר".

 

שמעון פרס, שהפסיד לעמיר פרץ בקרב על ראשות מפלגת העבודה, חבר למפלגת קדימה בראשותו של אריאל שרון, והוצב ברשימתה לכנסת ה-17 אחרי אהוד אולמרט. במהלך הקדנציה נבחר לכהן כנשיא המדינה. בימים אלה כאמור הוא האיש שיכריע, מי יהיה יורשו של אולמרט - ציפי לבני מקדימה, או בנימין נתניהו מהליכוד. סבב ההתייעצויות עם סיעות הכנסת ה-18 יתחיל הערב בבית הנשיא.   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס, היום. "מהאנשים שטעו"
צילום: אבי חיון
מומלצים