שתף קטע נבחר

ש"ס: בטוחים שניתן להגיע להבנות עם ליברמן

אחרי שנתניהו שמע "לא" מלבני וברק, החליטו בליכוד לא לבזבז זמן בדרך לכינונה של ממשלת ימין - וצוותי המו"מ ייפגשו כבר מחר עם המפלגות. בש"ס שבעי רצון מהגמשת עמדותיה של ישראל ביתנו: "הדברים קיבלו פרופורציות"

במפלגת ש"ס הביעו סיפוק רב מדברי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן למקורביו, לפיהם ברית הזוגיות היא רק שלישית בחשיבותה - דברים שאמורים לפתור חלק מהבעייתיות מול המפלגה החרדית. יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יעקב מרגי, אמר ל-ynet כי "היינו בטוחים שברגע שתסתיים מערכת הבחירות, נשב ונדבר - והדברים יקבלו את הפרופורציות הנכונות. אני שמח שהדברים הגיעו לפרופורציות אלה".

 

לדברי מרגי, כבר מהרגע הראשון רווחה התחושה במפלגה כי ניתן להגיע

להבנות עם ישראל ביתנו. "כולם יודעים שיש בעיה שצריך לטפל בה, והדרך הנכונה לטפל בה היא לא מתלהמת, אלא לשבת ולראות איך עושים את זה בצורה הטובה ביותר". הוא הוסיף, כי "צוותי המו"מ הקואליציוני יצמצמו את הבעיות לכמויות מזעריות, ועל זה לא צריך להרוס את הבית".

 

החשש היה כי הדרישות של ישראל ביתנו בנושא שינוי שיטת הממשל ובעיקר בנושא ברית הזוגיות ייצור מתח וקושי במשא ומתן מול ש"ס, אלא שנראה כי ליברמן מנסה כבר כעת לפרק את המוקשים ומבהיר למקורביו, כי הוא אינו פוסל הסכמה לגבי כ-100 אלף ישראלים שאינם מוגדרים כיהודים ושלהם יתאפשר רישום כנשואים, אם הם מתחתנים זה עם זו.

 

בליכוד מאיצים את המו"מ עם הימין

אחרי שהבטיח לעשות מאמצים גדולים כדי לצרף את קדימה ואת העבודה, יו"ר הליכוד בנימין נתניהו לא מבזבז זמן וצוות המו"מ של מפלגתו צפוי להתחיל כבר ביום רביעי בשיחות ראשונות עם צוותי המו"מ של מפלגות הימין.

 

מהליכוד נמסר כי טרם נקבע עם מי מהמפלגות תתקיימנה פגישות ביום רביעי, אולם הדגישו כי לנוכח הזמן שעובר מאז הטיל נשיא המדינה את הרכבת הממשלה על נתניהו, יש להתחיל במו"מ להרכבת קואליציה.

 

הפגישות צפויות להתקיים באזור המרכז. בצוות המו"מ של הליכוד יהיו חברים פרופ' יעקב נאמן, יו"ר סיעת הליכוד

ח"כ גדעון סער, וכן מקורבו של נתניהו נתן אשל. בליכוד אומרים כי ייתכן שיצורפו חברים נוספים לצוות.

 

נתניהו נפגש בימים האחרונים עם ברק ועם לבני, ושמע משניהם כי מפלגותיהם בדרך לאופוזיציה. הפגישה בין לבני לנתניהו הסתיימה ללא התקדמות, ובשני הצדדים אמרו כי נראה שהסיכויים לכך שקדימה תצטרף נמוכים.

 

הפגישה עם ברק הסתיימה עם הודעתו של יו"ר העבודה כי הציבור שלח את העבודה אל האופוזיציה, וכי המפלגה מתכוונת לנהוג באחריות. בליכוד אמרו אתמול, כי "נוצר מצב מעניין ומוזר בו יש מפלגה אחת שרוצה להיכנס לממשלה, אך היושבת ראש שלה לא רוצה, ואילו מפלגה אחרת שיו"ר שלה רוצה והמפלגה לא".

 

נתניהו צפוי להיפגש במהלך היום עם שר האוצר, רוני בר און. הפגישה הוגדרה כפגישה בנושאים כלכליים כעדכון כלכלי אותו יזם בר און, אך הערכה היא כי לנוכח העובדה שהשניים צפויים להידבר בארבע עיניים יעלו גם נושאים פוליטיים ובראשם הצטרפותה של קדימה לממשלה בראשות נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ מרגי. יושבים ומדברים
צילום: חיים הורנשטיין
ליברמן. מגמיש עמדות
צילום: דודי ועקנין
נתניהו ולבני. מתרחקים
צילום: גיל יוחנן
נתניהו וברק. קיבל סירוב
צילום: AP
מומלצים