שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הטיפ היומי: איך לשפר בקלות אימון עם משקולות?

  עבודה משולבת של משקולות וגומייה מעצבת את השרירים פי שלוש מאשר אימון עם משקולות בלבד

  מתאמנים עם משקולות? אם אתם רוצים למקסם את תוצאות האימון שלכם, כדאי שתחברו להן גומייה. כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת איטקה בניו יורק, ולפיו שימוש משולב במשקולות ובגומייה מעצב את השרירים פי שלושה מאשר שימוש במשקולות בלבד. למה? כי הגומייה מהווה התנגדות נוספת למשקולות ועל הדרך משתפת עוד קבוצות שרירים בפעולה. כל מה שאתם צריכים זה לכרוך את שני קצות הגומייה סביב המשקולות ובעזרת האביזר המחודש והפשוט־פשוט הזה לשדרג את כל התרגילים הקלאסיים המוכרים. הנה ארבעה לדוגמה:

   

  1. זרוע אחורית

  שבו על קצה כיסא, אחזו בקצה אחד של הגומייה מאחורי הגב התחתון, היד הנגדית ישרה לכיוון התקרה אוחזת במשקולת המחוברת לקצה השני של הגומייה. כופפו את המרפק עד שהמשקולת תיגע בכתף וישרו חזרה את הזרוע לכיוון התקרה. החליפו ידיים.

   

  2. זרוע קדמית

  עמדו בפישוק נוח על מרכז הגומייה, כרכו כל אחד מהקצוות סביב המשקולת, כל יד אוחזת במשקולת. כופפו את המרפקים כשכפות הידיים מופנות אליכם והמרפקים צמודים לצדי הגוף, ישרו אותן חזרה וחזרו על הפעולה.

   

  3. חזה

  שכבו על הגב כשמרכז הגומייה מונח מתחתיכם בקו השכמות והידיים אוחזות במשקולות, המרפקים כפופים, כפות הידיים מופנות קדימה. ישרו את הזרועות לכיוון התקרה, כופפו אותן וחזרו על הפעולה.

   

  4. שכמות

  שכבו על הבטן, מרכז הגומייה מונח על הרצפה מעט מתחת לחזה, הידיים פרושות לצדי הגוף אוחזות במשקולות. הרימו את הזרועות לכיוון התקרה כשאתם מותחים את הגומייה והורידו.


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תוספת קטנה תעשה הבדל ניכר
  צילום: indek open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים