שתף קטע נבחר

ירידה של 9% בביקוש לעובדים בפברואר

מצב שוק התעסוקה מחמיר: לפי נתוני ORS, ירד הביקוש לעובדים בפברואר ב-19% לעומת פברואר אשתקד. על כל משרה פנויה מתחרים שלושה מחפשי עבודה

הביקוש לעובדים רשם בחודש פברואר ירידה של 9.2% בהשוואה לינואר. כך עולה מנתוני חברת כוח האדם או.אר.אס (ORS). עוד עולה מהנתונים הקשים, כי הביקוש לעובדים רשם בפברואר ירידה של 19% לעומת פברואר אשתקד. על כל משרה פנויה התחרו בחודש שעבר כשלושה מחפשי עבודה.

 

 

הירידה בביקוש לעובדים אינה מקיפה את כל המגזרים במשק. לאחר חודשיים רצופים של ירידות חדות בביקושים במגזר הפיננסים, הבנקאות והביטוח, נרשמה בחודש פברואר עלייה של 60% בביקוש המעסיקים לעובדים, לעומת חודש ינואר. עם זאת, בהשוואה לחודש פברואר 2008, מדובר בקיטון של 40% בביקוש לעובדי הפיננסים.

 

בתחום המכירות נרשם בפברואר קיטון של 1.7% בביקוש לעובדים לעומת ינואר, אולם בהשוואה לפברואר אשתקד נרשמה עלייה של 101% בביקוש לעובדי מכירות. בתחום שירות הלקוחות נרשם בפברואר גידול של 4.7% בביקוש לעובדים בהשוואה לינואר, וירידה של 36% לעומת פברואר המקביל אשתקד.

 

הביקוש לעובדי אדמיניסטרציה ירד בפברואר ב-23% לעומת ינואר וב-67% לעומת החודש המקביל אשתקד. בתפקידי ניהול נרשם בחודש פברואר קיטון של 4.7% בביקוש לעובדים לעומת ינואר ושל 20% לעומת פברואר אשתקד.

 

"התחרות על כל משרה פנויה במשק ממשיכה להיות מאתגרת למחפשי העבודה", אומרת אורנה לנדאו, סמנכ"ל פיתוח עסקי וארגוני ב-ORS, "תחומי המכירות ושירות הלקוחות ממשיכים לשמור על יציבות, כיוון שהחברות במשק נערכות להמשך המאבק על כיסם של הלקוחות בזמן המיתון זו. הגידול בביקוש לעובדים בתחום הבנקאות נובע בעיקר מגיוס בנקאים פרונטליים, כחלק מהדגש הגובר של הגופים העסקיים על שיפור השירות ללקוחות".

 

מדד ביקוש התעסוקה של ORS מתפרסם מדי חודש וכולל את נתוני השינוי בביקוש המעסיקים לעובדים במגזרים שונים, ואת נתוני הביקוש לתעסוקה בחודש הקודם, וכן פרשנות של אנשי המקצוע ב-ORS למגמות בשוק התעסוקה.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הביקוש לעובדים יורד: צפוף ביריד התעסוקה
צילום: פול מלינג
מומלצים