שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיים אברהם במאהל שליט: די להתעלל בהורים
  נועם ואביבה שליט אכלו ארוחת צהריים עם נשיא המדינה במשכנו וכששבו למאהל מול משכן ראש הממשלה המתין להם אביו של חלל צה"ל אלדד רגב, שפנה לראש הממשלה: "אין לנו זמן". חיים אברהם הגיע לתמוך: "הגיע הזמן שממשלת ישראל תקבל את החלטה ויפסיקו להתעלל בהורים"
  קולותיהם של האבות ונשיא המדינה מחזקים את משפחת שליט. הוריו של החייל החטוף, גלעד שליט, נפגשו בצהריים (יום ג') עם נשיא המדינה, שמעון פרס. הנשיא הזמין את נועם ואביבה שליט לארוחת צהריים במשכנו בירושלים - ואלה נעתרו להזמנה ועזבו את אוהל המחאה מול בית ראש הממשלה, בו הם שוהים זה היום השלישי. לאחר מכן הגיעו לאוהל המחאה האבות השכולים צבי רגב וחיים אברהם. האחרון קרא להפסיק את ההתעללות בהורים.

   

  בתום הפגישה עם פרס שארכה כשעה אמר נועם שליט, כי "הנשיא רואה את הציבור שמגיע, ומתרשם מהתמיכה הציבורית הרחבה שאנחנו מקבלים". לדבריו, "הנשיא תומך בשחרורו של גלעד, ומבין את הצורך, החשיבות והערכיות שבשחרור חייל צה"ל שנמצא בשבי כבר שלוש שנים".

   

  בני הזוג וקסמן באוהל המחאה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שליט הוסיף כי הוא לא קיבל מידי הנשיא מידע חדש בפגישה, וכי היה מדובר בשיחה וארוחת צהריים בלבד. "זאת לא פגישה ראשונה שלנו, הנשיא משתדל כפי יכולתו לעזור לתמוך ולייעץ בנושא. הנשיא תומך בשחרורו של גלעד", אמר שליט. גם צבי, סבו של שליט, השתתף בארוחה.

   

  משלוח מנות נשיאותי

  נשיא המדינה קיבל את בני משפחת שליט בחום רב ואמר להם "אתם מבטאים את הרגש העמוק ביותר של העם שהוא האהבה לצה"ל והאחריות לגורלו של כל חייל, העובדה שכל חלקי העם באים לבקר אתכם באוהל היא ביטוי חזק ואותנטי לרגש העמוק הזה". פרס אמר עוד, כי הוא מבקש שבני משפחת שליט יראו בביתו כביתם שלהם. "נשמח תמיד לקבל אתכם ולארח אתכם כאן. לבי איתכם כמו ליבו של כל העם בישראל", אמר והעניק להם משלוח מנות.

   

  כששבו לאוהל המחאה, המתין לאביבה ונועם שליט שותף ותיק נוסף למאבק: צבי רגב, אביו של אלדד רגב שנחטף ונרצח בגבול לבנון כשלושה שבועות לאחר חטיפתו של גלעד. גופתו הוחזרה לבני משפחתו בקיץ האחרון יחד עם גופתו של אהוד גולדווסר, שרעייתו קרנית ביקרה אתמול באוהל המחאה.


  נועם ואביבה שליט במשכן הנשיא (צילום: גיל יוחנן)

   

  "באתי לחזק את ידיהם ולהביע תמיכה. לראש הממשלה ולהנהגה הייתי רוצה רק לומר שאין לנו זמן. יותר מדי זמן עבר מאז החטיפה והזמן לא פועל לטובתנו. צריך לחזור שוב ושוב על מסר אחד: 'צריך להחזיר את גלעד הביתה, הגיע הזמן'", אמר רגב.

   

  גם חיים אברהם, אביו של החייל בני אברהם שנהרג בגבול לבנון וגופתו הוחזקה בידי חיזבאללה הגיע למקום. "שוחחתי עם הוריו של שליט ואמרתי להם שהם עושים את הפעולה הזו בזמן הנכון, דקה לפני שיהיה מאוחר", אמר אברהם.

   

  "אנחנו לא שוכחים מה היה בעבר, כאשר לא התקבלו החלטות במועד או היתה הססנות בקבלת ההחלטות ורון ארד הלך לתהום הנשייה. אני חושש שהדבר הזה יישנה, הגיע הזמן שממשלת ישראל תקבל את החלטה להחזיר את גלעד הביתה, ודקה אחת קודם - ייטב לכולנו ויפסיקו להתעלל בהורים".

   

  מוקדם יותר הגיעו לאוהל המחאה מול מעון ראש הממשלה הוריו של נחשון וקסמן, שנחטף ורצח בידי מחבלים ב-1994.
  יהודה וקסמן אמר עם כניסתו לאוהל המחאה: "באנו לחבק את המשפחה ולהזדהות עם הכאב והסבל שהם עוברים. אנחנו עברנו זאת במשך שבוע ימים, והם עוברים את זה במשך שלוש שנים".

   

  בני הזוג וקסמן סיפרו כי פרשת שליט מחזירה אותם לטראומה האישית שהם עברו. "אני נושמת, ישנה וחולמת גלעד שליט. דיברתי בנושא גם עם ראש הממשלה אישית. כל מה שעשיתי לפני 14 שנה עבור בני נחשון - אעשה גם עכשיו", אמרה אסתר.


  פורסם לראשונה 10/03/2009 13:49

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אברהם. התעללות בהורים
  צילום: יעל גולן
  צבי רגב. אין זמן
  צילום: חגי אהרון
  שליט. תמיכה ציבורית רחבה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים