שתף קטע נבחר

אשת רה"מ: מקווה ששליט יוחזר עד תום הכהונה

הוריו וסבו של החייל החטוף עברו ממאהל המחאה שמול מעון ראש הממשלה אל תוך הבית, שם נפגשו עם עליזה אולמרט, שאמרה: "אין כל חומת ניכור בין בית רה"מ ואוהל משמרת המחאה". נועם שליט: "היא הביעה הזדהות עם המאבק שלנו"

"אני מקווה שיעלה בידיו של ראש הממשלה להשלים את המהלך בזמן הקצר הנותר לכהונתו". כך אמרה אחרי הצהריים (יום ג') אשת ראש הממשלה, עליזה אולמרט, בפגישתה עם בני משפחת שליט במעון ראש הממשלה בירושלים. הוריו של החייל החטוף וסבו צבי, חצו את הכביש ברחוב עזה בירושלים, ופסעו מאוהל המחאה אל תוך בית ראש הממשלה.

 

תמי ארד: אם מדברים בשקט - כלום לא קורה

 

בצאתו מהפגישה, שארכה כ-50 דקות, אמר נועם שליט: "ישבנו עם גברת אולמרט ושיתפנו

אותה בתחושותינו, היא שיתפה אותנו בתחושותיה כאמא וכסבתא והביעה הזדהות איתנו ועם המאבק שלנו". מעבר לכך - סירב שליט להרחיב אודות תוכן הדברים שנאמרו.

 

רעיית ראש הממשלה הבהירה בפגישה כי "אין כל חומת ניכור בין בית רה"מ ואוהל משמרת המחאה שבפתחו".

 

"אני מזדהה לחלוטין עם המאבק לשחרורו של גלעד, ולולא הייתי עדה למאמצים האינטנסיביים המושקעים בהחזרתו, ודאי הייתי יוצאת אל אוהל המחאה בעצמי", אמרה אולמרט והוסיפה כי היא רואה את התמיכה הציבורית הרחבה להשבתו של שליט. "אני עדה אילמת למאמצים האינטנסיבים, היומיומיים, למנופים המופעלים ולקול הרוחש מתחת לפני השטח במטרה להשיב את גלעד", אמרה.

 

אשת ראש הממשלה אמרה בפגישה כי העובדה שהחייל טרם הוחזר אינה משקפת שיתוק במערכת. "מה שמותר לפרסום בתקשורת בנושא זה הוא רק קצה הקרחון. רובם של המהלכים מתנהלים באופן דיסקרטי וזה לטובת השגת המטרה", אמרה.

 

ההורים השכולים מקווים לגורל שונה

בצהרי היום השלישי בו הם שוהים במאהל, נענו נועם ואביבה שליט גם להזמנתו של נשיא המדינה, שמעון פרס, וסעדו במשכנו. "הנשיא תומך בשחרורו של גלעד, ומבין את הצורך, החשיבות והערכיות שבשחרור חייל צה"ל שנמצא בשבי כבר שלוש שנים", אמר נועם שליט אחרי הפגישה.

 

היום המשיכה משפחת שליט לזכות לתמיכה גם מהורים שכולים של חיילים שנחטפו - בתקווה שגורלו של גלעד יהיה אחר.

אחרי שמשפחת גולדווסר ביקרה באוהל המחאה, היום באו לשם הוריו של נחשון וקסמן, צבי רגב, אביו של אלדד, וחיים אברהם, אביו של בני אברהם.

 

יהודה, שבנו נחשון וקסמן נחטף ונרצח בידי מחבלים ב-1994, אמר: "באנו לחבק את המשפחה ולהזדהות עם הכאב והסבל שהם עוברים. אנחנו עברנו זאת במשך שבוע ימים, והם עוברים את זה במשך שלוש שנים".

 

לדברי חיים אברהם, "אנחנו לא שוכחים מה היה בעבר, כאשר לא התקבלו החלטות במועד או היתה הססנות בקבלת ההחלטות ורון ארד הלך לתהום הנשייה. אני חושש שהדבר הזה יישנה, הגיע הזמן שממשלת ישראל תקבל את החלטה להחזיר את גלעד הביתה, ודקה אחת קודם - ייטב לכולנו ויפסיקו להתעלל בהורים".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה  לפני 989 ימים.


פורסם לראשונה 10/03/2009 16:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם ואביבה שליט ביציאתם מהפגישה
צילום: גיל יוחנן
עליזה אולמרט. מזדהה
צילום: גיל יוחנן
שמעון פרס ואביבה שליט, בצהריים
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים