שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תסכול במשטרה: אין פיקוח מסודר על עברייני מין
  מעצרם של האחים קורידו עורר תסכול במשטרה, הטוענת שאין כלים לפיקוח על עברייני מין סדרתים. מפקדת משטרת חיפה: דרך ההתמודדות היחידה - עירנות האזרחים. ראש העיר חיפה: "משחררים חיות טרף ברחובות"

  קציני משטרה בכירים הביעו היום (ד') תסכול מכך שבישראל אין מערכת פיקוח מסודרת על עברייני מין. עובדה זו מאפשרת לעברייני מין סדרתיים לחזור ולתקוף כאשר הם מחליפים אזורי מגורים, כפי שאירע על פי החשד בשבועות האחרונים בחיפה עם האחים שלומי ואורן קורידו.

   

  משטרת חיפה עצרה היום את שלומי ואורן קורידו, בני 25 ו-30, בחשד שתקפו מינית ילדים בשכונת הדר בעיר. לפני כשנה הורשע שלומי קורידו שצילם ילדים קטנים עירומים, בני שלוש עד 11 בחוף מציצים בתל-אביב, ונידון לשנת מאסר - אך השתחרר לפני תומה. גם עונש המאסר על תנאי לא הופעל. גם לאחיו יש רקע פלילי דומה.  

   

  בשנה האחרונה היה מקרה נוסף של עבריין מין שעבר להתגורר בחיפה לאחר שביצע עבירות מין באזור באר שבע, וריצה ארבע שנות מאסר.

  זמן קצר לאחר שחרורו מהכלא הוא עבר להתגורר בעיר הצפונית ובמהרה שב לסורו. הוא נעצר בחשד לתקיפת נער בן 13 בביתו ונדון לחמש שנות מאסר.

   

  מפקדת תחנת המשטרה בחיפה, ניצב-משנה אהובה תומר, הודתה כי בידי המשטרה אין היום כלים חוקיים לעקוב אחרי עברייני מין או פדופילים משוחררים. זאת, גם כאשר הם עוברים להתגורר בתחום שיפוטה של תחנה אחרת.

   

  "הדרך החוקית היחידה שיש לנו כדי להתמודד עם מקרים כאלה היא באמצעות עירנות ודיווח מקסימלי של אזרחים", הוסיפה תומר. "אנחנו בודקים כל מקרה, אפילו אם אנחנו שומעים רק רכילות. ברור גם שיש מצב ששוטרים ואנשים מזהים חשודים ממקרים קודמים, וגם אז בודקים אותם".

   

  ראש העיר חיפה, יונה יהב, הביע אף הוא זעזוע מהמקרים ואמר כי מקומם של העבריינים שביצעו מעשים אלה מאחורי סורג ובריח. הוא הוסיף כי

  שחרורם של עברייני מין ללא פיקוח דומה לשחרור של חיות טרף ברחובות העיר. "הקורבן הבא שלהם כבר נמצא מאחורי הפינה. זו רק שאלה של זמן עד שיתקפו", אמר.

   

  משירות בתי הסוהר נמסר לאחר המעצר כי האחים קורידו לא היו תחת מעקב מטעמם. זאת, מכיוון שלא הורשעו בעבירות שמצדיקות הליך שכזה.

   

  בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עירנות ואף רכילות. נצ"מ תומר
  צילום: אחיה ראב"ד
  חיות טרף. יהב
  צילום: שאול גולן
  אורן קורידו
  צילום: ג'רמי פלדמן
  צילום: אבי כהן
  שלומי קורידו
  צילום: אבי כהן
  מומלצים