שתף קטע נבחר

חשש בליכוד: ההצעה לברק נדיבה - נאבד תיקים

יו"ר העבודה אמר לבכירי מפלגתו בפגישה שערך עימם: "נתניהו מאוד מעוניין בכניסתנו לממשלה. אני רוצה שיתקיים דיון ענייני ושלא יחפפו אותי". בעוד נתניהו שוקל לבקש מהנשיא הארכה להרכבת הממשלה, גורמים במפלגתו חוששים מהחיבור עם ברק

יו"ר העבודה, אהוד ברק, קרא למפלגתו "לשקול בכובד ראש" הצטרפות לקואליציה בראשות נתניהו, ובליכוד כבר יש מי שחושש מהחיבור האפשרי. גורמים בליכוד הביעו הערב (יום ד') חשש כי אם גם העבודה תצטרף לממשלה - הליכוד יהפוך למיעוט בקואליציה. 

 

"ההצעה הנדיבה שהגיש נתניהו לברק עלולה להקטין עוד יותר את מספר התיקים היוקרתיים שישארו בידי הליכוד", אמרו גורמים במפלגה ל-ynet. על-פי הדיווחים, לברק הוצעו חמישה תיקים, בהם גם תיק הביטחון, שני סגני שרים וראשות ועדה. 

 

ברק, שערך פגישה עם כמה מבכירי העבודה, אמר להם כי קיבל הצעה מנתניהו וברצונו לבדוק אותה. "נתניהו מאוד מעוניין בכניסתנו לממשלה. אני רוצה שיתקיים דיון ענייני ושלא יחפפו אותי. יש הצעה לברר את האפשרות של ההצטרפות שלנו וזה לגיטימי לבדוק את זה", אמר.

 

הבכירים שהשתתפו בפגישה שאלו שאלות הנוגעות לחתום המדיני והכלכלי. בכיר שהשתתף בפגישה אמר ל-ynet כי ההתרשמות היא שהמגעים עדיין בשלב ראשוני, בניגוד למה שמצטייר בתקשורת.

 

נבחנת בקשת הארכה מהנשיא פרס

בליכוד אמרו בשעות האחרונות כי נתניהו בוחן את האפשרויות העומדות בפניו כעת, והן: בקשת הארכה להקמת הקואליציה, או השבעת ממשלה והשארת התיקים המיועדים לעבודה בידיו. נוכח החלטתו של מזכ"ל העבודה, איתן כבל, לכנס את ועידת במפלגה ביום שלישי הקרוב - נראה שנתניהו יבחר באפשרות הראשונה.

 

הערב כינס ברק במשרד הביטחון את בכירי העבודה התומכים בכניסה לממשלה. יו"ר המפלגה מבקש ליצור קואליציה שתפעל בימים הקרובים כדי להביא לאישור מוסדות העבודה את ההצעה להיכנס לממשלת נתניהו.

 

"רוב אזרחי המדינה ורוב בוחרי העבודה רוצים לראות את המפלגה שותפה להנהגה", נמסר בהודעה מטעם לשכת ברק. "טובת

המדינה לאור האתגרים הניצבים בפניה בתחומים המדיניים הביטחוניים הכלכליים והחברתיים מחייבת את מפלגת העבודה לשקול זאת בכובד ראש ולקבל הכרעה במוסדות המפלגה. כולנו שליחים של המפלגה - אף אחד איננו עומד מעליה".  

 

בצהריים קרא נתניהו לעבודה להצטרף לממשלתו. "במפלגת העבודה מצויים כוחות מובילים ועתירי ניסיון, שיכולים לתרום רבות בביטחון, בתהליכים מדיניים, בכלכלה ובחברה", אמר. "שילובה של מפלגת העבודה בממשלה, יחזק מאד את הנהגת המדינה בעת הזאת, ויסייע רבות למדינת ישראל להתמודד בהצלחה עם האתגרים הגדולים העומדים בפניה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. יבקש הארכה?
צילום: AP
ברק. רוצה להיכנס לממשלה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים