שתף קטע נבחר

פרקליטה של א': האישום - אמון בתלונתה

בעקבות הגשת כתב האישום נגד משה קצב, מביעים פרקליטיהן של א' ו-ל' ממשרד התיירות שביעות רצון. פרקליטי קצב הזועמים מחכים לקעקע את ראיות התביעה. יועצו של קצב: "נוכיח בבית המשפט את חפותו, ואת הכשלים בהתנהלות מזוז שלא יהיה בתפקידו כשיוכרז על זיכוי"

אחרי כמעט שלוש שנים של מהומת עולמים תקשורתית, הגישה היום (ה') מדינת ישראל את כתב האישום נגד הנשיא לשעבר, משה קצב, שכולל אישומים על אונס. מקורביו של קצב ממשיכים לתקוף את מערכת התביעה, ומנגד - המתלוננות נושמות לרווחה, והפרקליטים מרוצים מהאמון שניתן בהן.

 

 

עורך דינה של א' ממשרד התיירות, שבעקבות תלונתה הואשם קצב באונס, דני סרור, אמר ל-ynet: "הגשת כתב האישום מהווה אמון של כל מערכת אכיפת החוק בתלונתה של א' ומהימנותה והיא מברכת על כך".

 

כתב האישום בעניין א' ממשרד התיירות מתייחס לאירוע שהתקיים באפריל 1998 בתל-אביב. קצב, כך נטען, "משך בכוח את מכנסיה והפשיטה,

למרות שניסתה, בלא הצלחה, למנוע זאת ממנו. קצב פתח את מכנסיו ונשכב מעל המתלוננת, תוך שמשקל גופו ואחיזתו בה מגבילים את אפשרויותיה להיחלץ ממנו".  

 

לדברי פרקליטה של ל', שלפי כתב האישום קצב ביצע בה מעשה מגונה והטרדה מינית, עו"ד זכריה שנקולבסקי, "אנו מרוצים שהפרקליטות קיבלה את דבריה של ל' כדברי אמת ואין סיבה להניח שבית המשפט יקבע אחרת".

 

בנוגע לל' נטען בכתב האישום כי ביום שבו נערכה לקצב מסיבת יום ההולדת, איחלה לו מזל טוב. קצב קם ממקומו, חיבק אותה ממושכות מלפנים, וביקש אף ממנה לחבקו בחוזקה. "הנאשם עשה כן, תוך שהוא מצמיד את גופו לגופה, ומטה את פניו אל צווארה, כמי שמבקש להריח אותה, וזאת לשם גירוי מיני... המתלוננת שהופתעה ונבהלה ממעשי הנאשם, עזבה את הלשכה כשהיא נסערת ובוכה. בהזדמנות אחרת, התרחש אירוע דומה נוסף בו חיבק הנאשם את המתלוננת מלפנים".  

 

"מזוז כבר יעזוב כשיוכרז הזיכוי"

מקורבי קצב בטוחים שיזוכה. "מדובר בכתב אישום ללא תשתית ראייתית", אמר ל-ynet יועץ התקשורת של קצב, אמנון שומרון: "מצער מאוד שהיועץ המשפטי לממשלה לא קיבל את המלצת חמשת הבכירים מפרקליטות המדינה שהציעו לסגור את התיק, אך משהוגש אנו נוכיח בבית המשפט את חפותו של משה קצב, ואת הכשלים בהתנהלותו של מזוז אשר כנראה כבר לא יהיה בתפקידו כאשר בית המשפט יכריז על זיכוי".

 

אחד מעורכי דינו של קצב, ציון אמיר, אמר בעקבות הגשת כתב האישום: "מרגע הגשת כתב האישום יש להתמקד בניהול המשפט בזירה ובמקום הראויים לכך, קרי בבית המשפט. שם ינוהל המאבק להוכחת טענותיו של הנשיא לשעבר וקיעקוע ראיות התביעה".

 

משפטו של קצב יתנהל בתל-אביב, ולא בירושלים - שם הגישו בפרקליות את האישום הקודם, במסגרת עסקת הטיעון שבוטלה. סגנית נשיא בית המשפט, השופטת דבורה ברלינר, אמורה להחליט בקרוב על הרכב השופטים ועל מועד הדיונים הראשונים בתיק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. מחכים למשפט
צילום: צפריר אביוב
מזוז. כבר יפרוש?
צילום: גיל יוחנן
א' ממשרד התיירות
צילום: ערוץ 10
מומלצים