שתף קטע נבחר

הליכוד והעבודה מתחילים לדבר; עיני: אני אופטימי

יממה לפני שוועידת העבודה תתכנס, מתחיל המו"מ בין הליכוד לעבודה. לעומת יו"ר ההסתדרות, אמר השר שמחון: "ננסה להגיע להסכם שנציג לוועידה, אך יכול להיות שלא נצליח". גורם בצוות המו"מ של העבודה אמר ל-ynet: "חכו להפתעות"

אחרי שסגרו עם ישראל ביתנו וש"ס , מנסה הליכוד להגיע להסכם גם עם העבודה: הבוקר (יום ב') נפתח בכפר המכביה המשא ומתן בין צוות מטעם הליכוד לבין נציגי העבודה שמינה יושב ראש המפלגה, אהוד ברק. זאת, במאמץ להשיג הסכם שאותו יוכל להציג ברק, בפני ועידת המפלגה - שתתכנס מחר - שם אמורים חבריה להכריע האם לתת אור ירוק לכניסה לממשלת נתניהו.

 

בצוות המשא-ומתן של העבודה חברים יו"ר ההסתדרות עופר עיני, שיטפל בנושא החברתי-כלכלי, השר שלום שמחון, עו"ד אלון גלרט, פרופ' שמעון שטרית ועו"ד דוד זיסו.

 גורם בצוות המו"מ של העבודה אמר ל-ynet לפני הפגישה: "חכו, יהיו הפתעות". השר שמחון אמר בכניסה לדיונים, כי שני הנושאים שעל הפרק הם המשא ומתן המדיני והנושא הכלכלי-חברתי. "ננסה להגיע להסכם שנציג לוועידה, אך יכול להיות שלא נצליח", אמר.

 

עיני הזכיר את השיחות הקודמות עם יו"ר הליכוד, ואמר: "אני מקווה שנרד לפרטים. אני אופטימי. העבודה צריכה לדאוג לאוכלוסיות הזקוקות לה". בכירים בעבודה ששוחחו עם יו"ר המפלגה בימים האחרונים אמרו כי למרות המשא ומתן שנפתח, ברק לא לגמרי בטוח שהוא יסתיים בהצלחה גמורה. "ייתכן שיהיה מו"מ קשה. אין ביטחון שביבי ייתן כל מה שנדרוש".

 

מי שעדיין מסרב להבהיר מהי עמדתו החד משמעית והברורה הוא השר יצחק הרצוג. בהודעה שפרסם אמש, אמר כי "בימים האחרונים נועדתי עם אהוד ברק והבהרתי לו כי נטיית לבי הטבעית מאז הבחירות היא שעל מפלגת העבודה להיות באופוזיציה".

 הרצוג הציג לברק שורת דרישות, ביקש הבהרות, ותשובות לשאלות מפורטות בנושאים שונים. הוא הבהיר לברק שימסור את עמדתו הסופית רק לאחר שתונח לפניו הצעה מפורטת שיביא צוות המשא ומתן של העבודה.

 

בתגובה להחלטה לפתוח במשא-ומתן, פירסמו שבעת חברי הכנסת המתנגדים להצטרפות המפלגה לממשלה הודעה משותפת בה נאמר כי "מינוי צוות המשא ומתן הקאוליציוני ללא אישור מוסדות המפלגה הוא דבר שלא נעשה מעולם. מדובר בשבירת כללי המשחק הדמוקרטיים במפלגה, ובניסיון לכפות על חברי ועידת המפלגה עובדה מוגמרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיני. מקווה שנרד לפרטים
צילום: דנה קופל
שמחון. בצוות העבודה
צילום: דנה קופל
סער. יו"ר הצוות של הליכוד
צילום: דנה קופל
מומלצים