שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אל תדברו על עזה
  "בואו לא נדבר על העדויות של החיילים מעזה, ובעיקר לא נכבס את הכביסה המלוכלכת הזאת בחוץ. בואו נעמיד פנים שאם לא היו פה שמאלנים הכל היה בסדר. לתפארת מדינת ישראל". ואולי נלמד קצת מהמקורות? יעל משאלי סבורה שתיאוריית ה"בואו לא נדבר על זה" היא לא הכי יהודית שיש
  צודק אסף וול. אם לא נדבר על זה, זה כנראה לא קרה. וברור שרק שמאלנים בעלי נטיות גנטיות הפוכות חייבים לדבר על זה, כי הם בכלל לא היו שם הרי, רק ימניים לאומיים חובשי כיפות סרוגות היו שם, ועליהם הרי אפשר לסמוך שלא יכול להיות שמה שאומרים במכינה על שם רבין (עוד הוכחה לשקרים הבלתי נסבלים. מכינה על שם רבין? אין גבול?) באמת קרה.

   

  בואו לא נדבר על זה. אם לא נדבר על גלעד שליט סימן שהוא לא שם, אם לא נדבר על א' מבית הנשיא, סימן שלא היה שם כלום, אם לא נדבר על הפצועים של מלחמת לבנון השנייה, סימן שאף אחד לא ישכח גם את פגועי מלחמת עופרת יצוקה. וברור שאם הרופא הנודניק ההוא לא היה מתקשר באמצע החדשות לערוץ 10, לא היינו רוצחים לו את הילדות. הכל בגלל שאנחנו מדברים יותר מדי.

   

  ואם כבר לא לדבר על זה: בואו לא נדבר על אלימות השוטרים, היס"מ והצבא נגד מתנחלים (כן, זה מתחיל בעזה אבל מי סופר), בואו לא נדבר על הגירוש-התנתקות, בואו לא נדבר על ילדות שיושבות בכלא כל כך הרבה זמן רק כי המשטרה ומערכת המשפט פה לא לגמרי מתחשבים בזכויות אדם.

   

  בקיצור, בואו לא נדבר על זה שמדינת ישראל היא לא בדיוק סמל ומופת לערכים יסודיים שאפילו במערכת החינוך הממלכתית דתית לומדים אותם.

   

  אני עוד לא יודעת מה באמת קרה בעזה. אבל אני יכולה לתאר לעצמי שתלמידי המכינה ההיא סיפרו את האמת. זו לא כל האמת, כי במקומות אחרים היו גם חיילים אחרים שהתנהגו לגמרי אחרת, ונזהרו בחייהם ובכבודם של הפלסטינים, וזו אמת לגמרי לא פשוטה, מפני שמי שנכנס לעזה יודע מראש שכדי לשמור על חיי חייל אחד שלנו נצטרך להרוג הרבה חפים מפשע, כי נמאס לנו להתחשב בהם יותר מאשר בעצמנו... האמת היא מורכבת וקשה, אבל היא בעיקר מלוכלכת. בדם. הפעם, בעזה, זה בעיקר דם פלסטיני.

   

  בואו
  לא נדבר על זה, ובעיקר לא נכבס את הכביסה המלוכלכת הזאת בחוץ, איפה שכל הערבים ואומות העולם האנטישמיות ממילא יכולים להסתכל לנו בלבן של הכביסה. בואו נעמיד פנים שאם לא היו פה שמאלנים, ערבים, שונאי ישראל, נשים, ילדים, אתיופיים, רוסים, עובדים זרים, הכל היה לגמרי בסדר. לתפארת מדינת ישראל.

   

  או שבואו נלמד קצת מן המקורות שלנו ונדבר על הכל. מבראשית, דרך משפחת אבות האומה שלא הייתה עוברת את יצחק קדמן, דרך מלחמות כיבוש הארץ הרצחניות והבעייתיות ללימוד, מדוד המלך על שלל מגרעותיו והבושות שעשה לנו, ו...עד בכלל.

   

  התנ"ך, הגמרא, המדרשים, המסורת היהודית מלאים בסיפורי כביסה מלוכלכים. יכול להיות שתיאוריית ה"בואו לא נדבר על זה" היא לא הכי יהודית?

   

  ובשבוע הבא יעסוק הטור במצוות "והגדת לבנך"....  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ההרס בעזה. לא לדבר על זה
  צילום: AP
  צילום: רויטרס
  אלימות שוטרים בהפגנת שמאל. אל תדברו על זה
  צילום: רויטרס
  צילום: מירי חסון
  עצורות התנתקות. אל תדברו גם עליהן?
  צילום: מירי חסון
  מומלצים