שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ההסתדרות: נגיש בקשה לפירוק האנדלוסית

  בעקבות אי תשלום חובות שכר ופיצויים לעובדי התזמורת האנדלוסית אשדוד החליטה הסתדרות העובדים לפנות לבית המשפט בבקשה לפירוק עמותת התזמורת

  בקשה לפירוק עמותת התזמורת האנדלוסית אשדוד תוגש בימים הקרובים לבית המשפט על ידי הסתדרות העובדים בישראל. בהסתדרות אומרים היום כי ההחלטה לפנות לבית המשפט נובעת מאי תשלום חובות שכר ופיצויים לעובדים והנגנים שפוטרו לפני כחודשיים מעבודתם, עם פיזורה של התזמורת.

   

  היקף החוב, לטענת נציגות האמנים בהסתדרות, נאמד בסכום של 1.4 מיליון שקלים. במכתב ליושב ראש הוועד המנהל של העמותה, מיכאל בן ישי, התריעה פרקליטת העובדים והנגנים, עו"ד גלילה הורנשטיין, כי "אם לא יסולק החוב תוך 21 יום יהווה הדבר עילה להגשת בקשה לפירוק כנגד העמותה".

   

  בהסתדרות אומרים היום: "נמשיך לעשות הכל כדי שהעובדים והנגנים יקבלו את כל הזכויות המגיעות להם". בינתיים מנסים נגני התזמורת ועובדיה להמשיך ולשמר את הקיים. מזה שבועות מקיימים הנגנים חזרות בהתנדבות. ביום חמישי, 26 במרץ, ייערך בעיר אשקלון הקונצרט הראשון של התזמורת הפועלת כעת תחת עמותת "אהבת קדומים" הירושלמית.

   

  יו"ר הדירקטוריון של עמותת התזמורת האנדלוסית אשדוד, מיכאל בן ישי, אומר בתגובה לדברים: "אנחנו מנסים להשיג מקורות בכדי לשלם לעובדים את מה שמגיע להם ולא בהצלחה מרובה. כנראה שלא יהיה מנוס ושהעמותה אכן תתפרק. אין לי סיבה לא לשלם לעובדים למעט מכך שהקופה ריקה. מי שמשך אותנו לתוך המלכודת הזו זה ההסתדרות שבאה להגן על העובדים אבל למעשה קיפחה את פרנסתם. אילו היו מגלים בהסתדרות יותר גמישות, אולי היום לא היינו נמצאים בכלל במקום שבו אנו עומדים.

   

  "לאורך כל הדרך אמרתי שהקופה לא תוכל לתמוך בהסכם קיבוצי ובדרישות המופרזות שלהם. נפלתי על אזניים ערלות ולא רק זאת - הם גם חיממו את העובדים ונתנו להם תחושה שהם יכבשו את האוורסט כשבפועל, הם קברו אותם. זה רק עניין של זמן עד שהם יתחילו לאכול אחד את השני כי בלי כסף, אי אפשר לקיים פעילות. נכון שהתזמורת זה הנגנים, כמו שהם כל כך אוהבים לומר, אבל בלי הנהלה ובלי כסף אי אפשר להתקיים. צר לי שבדפי ההיסטוריה השם שלי יהיה רשום כמי שגרם לפירוק. בכל מקרה שמעתי שהם עושים קונצרט ואני שמח על כך שהמוזיקה האנדלוסית פורחת ומאחל להם בהצלחה. הלוואי שיצליחו".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות הנהלת התזמורת האנדלוסית
  האנדלוסית. ההסתדרות מתגייסת למען העובדים
  באדיבות הנהלת התזמורת האנדלוסית
  לאתר ההטבות
  מומלצים