שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אשה נשואה, לא מפסיקה לחשוב על האקס שלה

  "אני מאוד כועסת על עצמי כשאני מגלה בתוכי את הרגשות האלה. האם גם הבחור ההוא יכול היה להיות בעל נהדר בשבילי? איך אני יכולה לעצב מחדש את החשיבה שלי כדי להשיג רמה גבוהה יותר של שלוות לב ונפש?" שאלה לרבנית

  שאלה:

  אני נשואה כמה שנים, ויכולה לומר שהנישואים שלי שמחים ומספקים. למרות זאת, אני מוצאת את עצמי חולמת בהקיץ על בחור שיצאתי איתו כמה חודשים לפני שפגשתי בבעלי. אני מאוד כועסת על עצמי, כשאני מגלה בתוכי את הרגשות הישנים האלה. האם גם הבחור ההוא היה יכול להיות בעל נהדר בשבילי? איך אני יכולה לעצב מחדש את דרך החשיבה שלי, כדי שאוכל להשיג רמה גבוהה יותר של שלוות לב ונפש, ואולי אפילו מעבר לכך: איך אני יכולה לשכוח מהבחור ההוא?

   

  תשובה:

  כשבחרת בבעלך בתור שותף לחיים, היתה לך סיבה טובה לעשות זאת, עם השיקולים הטובים ביותר ועל פי המידע והכלים שהיו ברשותך באותו זמן. מנקודת מבט יהודית, מובטח לנו שכאשר זה ככה, אז הבחירות שלנו מנוהלות ומכוונות מלמעלה. זה מה שאמור היה להיות, ואף אחד אחר לא רלוונטי לחיים שלך. אין ספק שבעלך הוא "בן מזלך" - המיועד לך משמיים. חז"ל אומרים ש"אין שמחה כהתרת הספקות", הגיע זמן להניח בצד את כל הספקות, ולאפשר לאופקים נרחבים של אושר רב להיפרש לפנייך.

   

  הפנטזיות והמחשבות התועות שלך הן פרי דמיונו של היצר הרע (החלק הנמוך יותר שלך, החלק שהוגדר, על ידי הפסיכואנליטיקאי זיגמונד פרוייד, כנטיית ההרס העצמי).

   

  בתפילת ערבית אנחנו מבקשים מה', "שבור והסר שטן מלפנינו ומאחורינו". המפרשים מסבירים שכולנו מודעים לכך שהדרך להשגת מטרה שלפנינו זרועה מכשולים ועיכובים, שמנסים לחבל במעשינו ובהחלטותינו. ואנחנו יכולים לזהות בקלות יחסית שהם פרי עמלו של כוח השחור שנמצא לפנינו.

   

  היצר הרע עובד שעות נוספות כדי להרוס את הנישואים

  עם זאת, פחות מוכרת לנו עבודתם של אותם כוחות שבאים מאחורינו. זהו הקול הפנימי בתוכנו, שכאשר הוא נכשל מלפנינו, מעביר את תוכניותיו הזדוניות לאחור. זה הקול הפנימי שבמבט לאחור מנסה לשאול ולחתור תחת החלטותינו ומעשינו בעבר. מיותר לומר שקול זה מצייר עצמו כבן ברית נאמן לעניינינו ולטובתנו, ועלינו להיות ערניים למזימותיו הקטלניות. היצר הרע שלך עובד שעות נוספות כדי להרוס את "הנישואים השמחים והמספקים" שלך.

   

  שיהיה לך ברור, שאפילו אם אינך משתפת את בעלך או כל אדם אחר במחשבותייך על הגבר האחר, אין זאת אומרת שהן בלתי מזיקות. המחשבות והפנטזיות האלה תמיד יפגמו בחיים הטובים שלך. כמה שהמחשבות נראות מופשטות וחסרות ממשות, הן חלק מהאנרגיה של הבית שלך ושל הקשר הזוגי שלכם. בסופו של דבר, המחשבות שלנו מתוות את התנהגותנו, שמשפיעה ומעצבת את הסביבה הרגשית של הבית.

   

  לא רק שהמחשבות שלך מזיקות, חשבי על כל הדברים המועילים שאולי תעשי אם תרפי מהמחשבות המקלקלות שלך ותתעלי את כוחותייך לכיוון הנכון - להטבת איכות חיי הנישואים שלך, להערכה והתמקדות במתנה של מערכת היחסים ה"שמחה ומספקת" (שמהווה חלום ומקור לקנאה עבור רבים כל כך).

   

  איך לעשות את זה?

  ראשית, הכירי בכך שהמחשבות שאת מרשה לעצמך לחשוב לא באות מעצמן - זאת בחירה שלך. אמנם נכון שאיננו יכולים לשלוט במחשבות שנוחתות עלינו בכל רגע ורגע, אבל אנחנו בהחלט בוחרים בהרהורים בהם אנחנו רוצים לעסוק ולהניח להם לתקוע יתד במחשבותינו. זכרי שאת החושבת, את בעלת הבית, ואת יכולה למנוע מכל הרהור שהוא להיכנס כשהוא מתדפק על פתחי מחשבותייך.

   

  חלק מהם עלולים להיות עקשנים במיוחד (אלה שנשלחים על ידי היצר הרע תמיד כאלה), אבל את יכולה לפטור אותם בעקביות ובנחישות, תוך קבלת ההחלטה ש"על האוטובוס הזה אני לא עולה היום". את כבר מכירה את היעד הלא רצוי, ולא לשם את מעוניינת להגיע. הניחי למחשבות האלה. עברי לעשות משהו אחר - קראי ספר, אפי עוגה, התקשרי לחברה, צאי לטיול, בקרי קרובת משפחה מבוגרת, השתתפי בשיעורים וכדומה. הסיחי את דעתך ועשי מה שדרוש כדי לא להתפתות למחשבה. זו התנהגות נרכשת, ועם הזמן היא תהפוך לקלה יותר.

   

  שיהיה לך ברור, שהמרוויחים הישירים ממאמצייך יהיו את ובני משפחתך. הברכה הגדולה ביותר אליה אנחנו יכולים לשאוף היא נוכחותו של ה' בקרבנו. מכיוון שמהותו של ה' היא אחדות, הוא אינו יכול לשכון במקומות בהם יש פירוד, ניתוק ומחלוקת. רק אחדותו של האדם, להיות "יחד" במחשבה אחת, משקפת את מהות האלוקים ומזמינה את שכינתו, יחד עם מבחר תשורות כמו - שלווה, שלום פנימי ואושר אמיתי.

   

  מאחלת לך הצלחה רבה!

   

  • באדיבות אש התורה - www.aish.co.il - אתר עם חוכמת חיים 

   

  טוקבק כדורבנות: אולי חסרה לך סגירת מעגל

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  איך אני יכולה לשכוח מהבחור ההוא?!
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים