שתף קטע נבחר

סער נכנס לחינוך: משבר הערכים וזכרונות מאמא

"הציבור משווע לשיח אחר - מבוסס ערכים, אמונות ואידאות", התפייט גדעון סער, שהבטיח להיעזר בשרה היוצאת תמיר

בעוד שסביב איוש משרדי ממשלה רבים קמו בימים האחרונים סערות, דווקא אצל גדעון סער נרשם כמעט קונצנזוס. שר החינוך החדש זוכה להכרה גם מיריביו הפוליטיים, ובטקס חילופי השרים בצהריים (יום ד') הוא הבטיח שלא יחליט על בסיס שיקולים זרים.

 

ממשלה חדשה - סיקור מלא ב-ynet:

 

"אני מתחייב להתעלם מכל שאלה של חשבון פוליטי אישי, ואני לוקח בחשבון שיכולים להיות לכך מחירים אישיים ופוליטיים", אמר סער, שהבטיח להקים "קואליציית חינוך" חוצת מגזרים: "אגייס את מיטב הכוחות והמוחות במערכת הפוליטית ומחוצה לה, זו תהיה קואליציה שתשים במרכז סדר היום את חשיבות החינוך, תקציב החינוך ושינויים במערכת".


"המפגש החינוכי האינטימי". תמיר וסער (צילום: דודי ועקנין)

 

השר הנכנס הדגיש כי כשר, בכוונתו לטפל ב"משבר הערכים" - שלטענתו הוא משמעותי יותר מכיתור האיסלאם הקיצוני,

המשבר הכלכלי הגלובלי ואמון הציבור הנסדק במערכת הפוליטית. סער דיבר על דגש בלימודים על המורשת היהודית והערכים המגולמים במגילת העצמאות: "אם לא נזכור מי אנחנו, מאיפה באנו ומה החזון שלנו נתקשה להתמודד עם האתגרים. הציבור משווע לשיח אחר - מבוסס ערכים, אמונות ואידאות".

 

סער פנה גם לארגוני המורים, הגדיר עצמו כשותף מלא שלהם מהיום, וסיפר על זיכרונותיו מאמו שעבדה שנים כמורה לספרות ותנ"ך. גם חמותו, הזכיר, הייתה מורה.

 

השרה היוצאת יולי תמיר, שסער הכריז שייעזר בה בהמשך, התייחסה בדבריה לחשיבות ההמשכיות ברפורמת 'אופק חדש'. לדבריה, "המפגש החינוכי האינטימי מוביל לשיח משמעותי. המפגש האישי הוא רגע של אמת בין מורה ותלמיד שמסתכלים אחד לשני בעיניים ולא יכולים להסתתר אחד מהשני. הם חייבים בדיאלוג אמיתי וכנה והסרת המסכות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סער. המשבר הקשה מכולם
צילום: דודי ועקנין
תמיר. רוצה המשכיות
צילום: דודי ועקנין
מומלצים