שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נדיר: בת 21 אלרגית למים ולא יכולה להתקלח

  אלרגים לחתולים? תתייסרו בשקט. תושבת בריטניה בת 21 היא אחת מ-30 בעולם הסובלים מאלרגיה נדירה וחשוכת מרפא למים. וזה אומר - אסור לה להתקלח, אסור לה לשתות מים (אבל קולה זה בסדר) וכשהיא מחזיקה את בנה מתחילה האלרגיה לפעול בגופה עקב הזיעה שגופו פולט

  אין חיים בלי מים, אבל עבור תושבת בריטניה מדובר בחיים ומוות: מיכאלה דוטון היא אחת מ-30 אנשים בעולם הסובלים מאלרגיה נדירה למים. כל מגע ולו הקל ביותר עם מים או אפילו זיעה גוררים תגובה אלרגית חריפה אשר עלולה לגרום למותה.

   

  מיכאלה דוטון, אם חד הורית בת 21, מתגוררת עם בנה והוריה במחוז ווסט מידלנדס שבאנגליה. היא סובלת ממחלה הנקראת אורטיקריה אקווגנית, אלרגיה נדירה ביותר וחשוכת מרפא למים, ממנה סובלים אחד מכל 230 מיליון אנשים בעולם.

   

  לדעת רופאיה, חוסר איזון הורמונלי במהלך הריונה של מיכאלה ככל הנראה גרם למצב המוזר והטרגי הזה. מיכאלה ילדה את בנה מיטשל ב-16 באוקטובר 2005. זמן קצר לאחר מכן, בעקבות רחצה באמבטיה, הופיעה פריחה מגרדת על עורה. מיכאלה פנתה לרופאיה שאיבחנו את מחלתה הנדירה.

   

  כתוצאה מכך, היא יכולה לחבק את בנה רק כשהיא לבושה באופן מלא כיוון שדי בטיפת זיעה שעל עורו של בנה מיטשל או לחות מימית כדי לגרום להופעת פריחה אלרגית. גם רחצה היא לא דבר פשוט עבורה: היא יכולה להתקלח רק פעם בשבוע למשך מספר שניות, וגם אז היא מתייסרת מתגובה אלרגית קשה. מיכאלה כמעט ואינה יוצאת מביתה, והיא אינה יכולה לעסוק במרבית העבודות המוצעות לה.

   

  השבוע, לראשונה, שוחחה מיכאלה עם העיתונות בבריטניה על מצבה, ואמרה: "אסור לי לשתות מים או מיץ פירות משום שהם גורמים לשלפוחיות ונפיחות בגרון. אני יכולה לשתות רק דיאט קולה. אסור לי גם להחזיק במיטשל בני, משום שכל הזעה שלו גורמת לשלפוחיות מגרדות על העור שלי. אם הוא שופך עלי משקה או מרייר וזה נוגע בי, אני מתייסרת. אני אפילו לא יכולה לנגב לו את הדמעות או לרחוץ אותו. זה כאב שורף נוראי ובלתי נסבל".

   

  "כשיורד גשם אסור לי לעזוב את הבית, מחשש שמים יגעו בי", הוסיפה, "אני אסירה בגוף שלי, אין לי חיים בגלל המחלה. אני לא פוגשת חברים משום שהם חוששים שהמחלה מדבקת. אני מקווה שפרסום המחלה תעורר מודעות למחלה ותביא למציאת מרפא ביום מן הימים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  יש כאלו שעבורם זה רק חלום. מים על הפנים
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים