שתף קטע נבחר

הפגנה בביה"ס לרפואת שיניים: מגדל השן מתפורר

יותר מ-200 סטודנטים לרפואת שיניים ורפואה הפגינו נגד הכוונה לסגור את בית הספר באוניברסיטת תל אביב, הסובל מגרעון של מיליונים. המפגינים הזהירו ממחסור עתידי ברופאי שיניים

"בשיניים נלחמים, את בית הספר לא סוגרים" - עם סיסמה זו הפגינו היום (א') למעלה מ-200 סטודנטים לרפואת שיניים ולרפואה באוניברסיטת תל אביב, במחאה על הכוונה לסגור את הבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטה. הסטודנטים הגיעו כולם לבושים חלוקים לבנים והחזיקו שלטים שבהם נכתב בין היתר גם "זה הזמן להתעורר, מגדל השן מתפורר", ו"לכם זה יכאב יותר".

 

"אנחנו לא נלחמים על המשכורות או הפנסיה שלנו, אנחנו נלחמים על להשאיר את בית הספר פתוח", אמר ד"ר ישראל לוינשטיין, רופא המלמד בבית הספר.

"בית ספר שמכשיר רופאים מעולים, מתמחים ומומחים ברמה הטובה ביותר בארץ, ומבין הטובים בעולם".

 

המפגינים דיברו גם על המחסור הצפוי ברופאי שיניים בעתיד, שבגללו יהיה בכל מקרה צורך לפתוח בית ספר לרפואת שיניים באחת מאוניברסיטאות המחקר בישראל. 

 

כיום ישנם שני בתי ספר בלבד ללימודי רפואת שיניים בארץ, אחד בתל אביב והשני באוניברסיטה העברית בירושלים. זה כמה שנים שסגל ההוראה והסטודנטים לרפואת שיניים

 מנהלים מאבק על המשך קיומו של בית הספר בתל אביב, הסובל מגרעון מתמשך של מיליוני שקלים. באחרונה החליטה האוניברסיטה לא לפתוח את ההרשמה ללימודי רפואת שיניים בשנה הבאה, ועל כך מפגינים הסטודנטים.

 

בימים האחרונים החליטה הוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה (ות"ת) להקים "צוות מיוחד" לבדיקת מצב בתי הספר לרפואה, שצפוי להגיש לוועדה את המלצותיו בתוך פחות מחודש, ואלו יקבעו כנראה את גורל בית הספר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים באוניברסיטה
צילום: חגי דקל
מומלצים