שתף קטע נבחר

מסתמן: סיכום עקרוני על עסקת החבילה

ההסתדרות מודיעה כי הושגה התקדמות במשא ומתן עם האוצר על התקציב לשנים 2009-10. נציגי ההסתדרות הסכימו לוותר על 600 מיליון שקלים בדמי הבראה, אך לא על תוספות השכר במגזר הציבורי, ומשרד האוצר נוטה להסכים לשינויים בחוקי העבודה. עם זאת, עדיין קיימים פערים

הדיונים בין נציגי האוצר לבין ההסתדרות, הסתיימו הלילה באווירה חיובית. מההסתדרות נמסר כי הם מוכנים לוותר על התשלום השנתי של דמי הבראה לעובדים בסך 600 מיליון שקלים וכי משרד האוצר נוטה להסכים לדרישתם לגבי תיקונים בחוקי העבודה. זאת, לאחר שההסתדרות עמדה על סירובה להיענות לדרישת האוצר להקפיא תוספות שכר במגזר הציבורי בסך של כ-5 מיליארד שקל.

 

לעת עתה, קיימים עדיין פערים בין האוצר לבין ההסתדרות. ממשרד האוצר נמסר כי הושגו הסכמות במספר סעיפים הנוגעים בעיקר לזכויות עובדים. בין היתר, הוסכם כי חברות ניקיון יהיו גם כן תחת פיקוח כמו חברות כוח האדם וכי בית הדין לעבודה יטיל קנס על מעסיקים אשר יפגעו בזכויות ההתארגנות של העובדים. באוצר אישרו כי עדיין ישנם פערים משמעותיים בינם לבין נציגי העובדים והמעסיקים.

 

מוקדם יותר, נמסר ל-ynet מלשכת התיאום כי ההסתדרות והלשכה הגיעו להסכמה מלאה בנוגע לדרישות שהעלה יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, מוקדם יותר ביום א' וכי הפערים הם כרגע בין האוצר לבין שני הגורמים הללו.

 

 

"בין הארגונים הכלכליים לבין ההסתדרות יש הבנה מלאה בנוגע לעסקת החבילה ואנו מצפים ממשלת ישראל להצטרף אלינו עוד הערב ולהגיע להסכם", אמר שרגא ברוש ל-ynet, "על ממשלת ישראל להבין, בדומה לשאר ממשלות העולם, כי ללא תמיכה במגזר העסקי אין תכנית כלכלית אמיתית". כמו כן נודע כי כרגע ישנם פערים של מאות מיליוני שקלים בין האוצר ההסתדרות ולשכת התיאום, בעיקר סביב תוספת למדען הראשי ושיפוץ מאות בתי ספר ברחבי הארץ.

 

תביעות ההסתדרות, להן הביעה לשכת התיאום הסכמה, כוללות הרחבה משמעותית של חופש התארגנות העובדים מול כל מעסיק. החוק הקיים מחייב מינימום של שליש ממספר העובדים, וההסתדרות תובעת להקטין את המינימום בהיקף משמעותי.


פורסם לראשונה 10/05/2009 22:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסתמנת הסכמה עקרונית
צילום: דודו אזולאי
מומלצים