שתף קטע נבחר

חדש בישיבות ההסדר: קואוצ'ינג בבית המדרש

מתחברים ללימוד התורה - באמצעות טיפול בבעיות אישיות וחברתיות. טרנד האימון האישי חדר גם לישיבת ההסדר בתל אביב והרבנים מדגישים: "אנחנו מתבססים על המקורות. הרב ישראל מסלנט עשה את זה כבר לפני 150 שנה"

באיחור אופנתי של שנים – הטרנד חודר גם לעולם הישיבות: תלמידי ישיבת ההסדר "אורות אביב" בתל אביב ייעזרו החל משנת הלימודים הבאה במאמנים אישיים, וינסו "להתחבר ללימוד התורה" באמצעות קואוצ'ינג. המאמנים יהיו רבני הישיבה עצמם, שבימים האלה עוברים הכשרה מתאימה לתפקיד. 

 

ב"אורות אביב" מסבירים כי בדור של מדיות תקשורתיות כאינטרנט וטלוויזיה נתקלים הצעירים בבעיות ריכוז ומתקשים להתחבר לטקסטים בלימודים, וכדי לתמוך בהם ולמנוע הפרעות אלו הם נזקקים לליווי מקצועי.

  

בימים אלו, נערכת הישיבה לפרויקט, בעיקר בהכשרה מקצועית שניתנת לרבנים. ראש בית המדרש, הרב אטינגר, הדגיש כי היא מבוססת על שיטת האימון היהודי שיונקת מעולם המוסר והתורה. "אנו מתבססים על ספרי המוסר מן המקורות, כגון מסילת ישרים, ועל דרכו של הרב ישראל מסלנט שכבר לפני 150 שנה השתמש בשיטות האלה בקרב תלמידיו".

 

בתחילת שנת הלימודים תש"ע ייפגשו הר"מים עם כל אחד מהתלמידים באופן אישי למשך שלוש שעות כדי לאבחן את יכולותיהם ונטיותיהם הטבעיות. השלב השני יתמקד בהסרת "מחסומים פנימיים" ובהמשך יאומנו תלמידי הישיבה למיצוי היכולות הטמונות בהם. הרבנים ישמרו על העת על קשר עם המאמן שמדריך אותם כעת כדי שיסייע להם בהתמודדות היום-יומית עם תלמידיהם. 

 

"לפעמים בעיות אשר נובעות מהילדות או בעיות חברתיות הקשורות לתכונות אישיות כמו ביישנות, יכולות להפריע לתלמיד בלימוד התורה ובוודאי בתחומי החיים האחרים", מסביר הרב אטינגר, "המטרה הינה לעורר את המוטיבציה ללימוד לאחר טיפול בבעיות האישיות והחברתיות. דרך ליווי וקביעת מטרות הוא יכול להוציא לפועל את היכולות שלו, לא רק בתחום הלימודי אלא גם בקשר לחיים באופן כללי - צבא, חיי משפחה, לימודים תורניים ולימודים אקדמאיים".  

 

ראש הישיבה, הרב מישאל כהן, הוסיף: "תוכנית האימון האישי אינה פרויקט שבא בנוסף או במקום הלימוד, אלא באה לתת כלים לתלמיד בלימוד התורה שלו ועבודתו על המידות. המטרה הינה שהתלמיד יידע להוציא לפועל את יכולותיו כך שיוכל להתמקד בעיקר - לימוד התורה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים