שתף קטע נבחר

ח"כים בליכוד: אם נתניהו יתקפל בארה"ב - נמרוד

בליכוד לא מאמינים שראש הממשלה ישנה את עמדתו נגד "שתי מדינות לשני עמים" בפגישותיו בוושינגטון. עם זאת במפלגה לא פוסלים אפשרות להקים קבוצת מורדים אם נתניהו יתקפל

רוח גבית - עם רמיזות מאיימות. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שייצא הלילה (יום א') לוושינגטון שם ייפגש עם נשיא ארצות-הברית, יכול להיות בינתיים רגוע מבחינה פוליטית: רוב סיעת הליכוד עומדת מאחורי התנגדותו ל"שתי מדינות לשני עמים". חברי כנסת בליכוד ששוחחו עם נתניהו בימים האחרונים, אומרים כי ראש הממשלה הרגיע אותם, והבהיר להם כי בפגישתו עם ברק אובמה לא צפויות הפתעות.

 

מורדי העבודה לנתניהו: לא תחמוק מ"שתי מדינות"

 

"נתניהו אמר לי שאני יכול להיות רגוע", אמר ל-ynet ח"כ דני דנון. "עם זאת קיים חשש שהוא יישבר. אנחנו למודי טראומת אריק שרון, אבל המצב כיום שונה".

דנון שיגר בסוף השבוע מכתב לנתניהו, ונפגש עימו לאחרונה. במכתב, שתוכנו עוסק בהתנגדות להקמת מדינה פלסטינית, קרא דנון לנתניהו, בין היתר, שלא להיכנע ללחצים המופעלים עליו לאמץ את עיקרון "שתי המדינות לשני עמים" כנוסחה המדינית של ממשלתו.

 

דנון לא הסתפק במכתב, וביום רביעי ערך בכנסת כנס, בהשתתפות חברי כנסת מהליכוד ומסיעות הימין השותפות בקואליציה, בהם אופיר אקוניס וציפי חוטובלי, נגד עיקרון שתי המדינות. כמו כן, השתתפו באירוע גם משה ארנס וראשי רשויות מיהודה ושומרון. חלק מהמשתתפים דרשו להתחיל לפעול פוליטית וציבורית, על מנת להפעיל לחץ על נתניהו, אולם הוחלט כי לפי שעה - תינתן תמיכה לנתניהו.

 

המתנגדים להקמת מדינה פלסטינית בסיעת הליכוד מהווים רוב, ובין המתנגדים נמנים גם בכירים כמו השרים משה (בוגי) יעלון, בני בגין, ישראל כץ, רובי ריבלין, גלעד ארדן וגם יו"ר סיעת הליכוד ח"כ זאב אלקין.

 

במערכת הפוליטית תוהים מה יקרה לוּ עמדתו תשתנה, ונתניהו יחליט להודיע לאובמה כי הוא יפעל להקמת מדינה פלסטינית.

"אנחנו ערוכים", אומרים ח"כים בליכוד, שעשויים להקים בעתיד קבוצה של מורדים, שתדמה לקבוצת המורדים שפעלה נגד תוכנית ההתנגדות של אריאל שרון.

 

החשש העיקרי בסיעת הליכוד הוא כי נתניהו לא יעמוד בלחץ שיופעל עליו בארצות הברית, ויסכים לפתוח במשא ומתן מדיני שמטרתו הקמת מדינה פלסטינית. במקרה כזה, אומרים ח"כים בסיעה, קיים סיכוי גבוה מאוד כי "קבוצה לא קטנה של חברי כנסת יפעלו נגד התוכניות שלו".

פורסם לראשונה 16/05/2009 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ דנון. מכתב וכנס
אובמה ונתניהו. ייפגשו בשבוע הקרוב
צילום: AFP
מומלצים