שתף קטע נבחר

מנכ"ל האוצר יכהן כמ"מ ראש אגף התקציבים

שר האוצר שטייניץ מינה את ירום אריאב למ"מ זמני של ראש אגף התקציבים, במקום רם בלינקוב שהתפטר בשבוע שעבר. אריאב מסר כי נענה להצעה לאחר שגובשו נהלי עבודה שיבטיחו את מרכזיות האוצר בגיבוש התקציב

שר האוצר, יובל שטייניץ, החליט למנות את מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב, לממלא מקום זמני של ראש אגף התקציבים באוצר וזאת בנוסף לתפקידו כמנכ"ל המשרד.

 

 

שר האוצר ביקש מאריאב להתחיל במילוי התפקיד באופן מיידי עד להחלטתו על מינוי קבוע לאיוש התפקיד. אריאב מסר כי החליט להיענות לבקשה ולשמש כממלא מקום לתקופה מוגבלת מתוך הכרה באחריות הגדולה הנובעת מהנסיבות ולוחות הזמנים להכנת תקציב המדינה והגשתו לכנסת.

 

אריאב הוסיף כי נתן את הסכמתו למילוי המקום לאחר שבפגישה משותפת שלו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, גובשו דרכי עבודה משותפות למשרדי רה"מ והאוצר אשר יבטיחו את מרכזיות משרד האוצר לגיבוש ויישום המדיניות הכלכלית למשק. 

 

בשבוע שעבר התפטר ראש אגף התקציבים באוצר, רם בלינקוב, על רקע ביקורת קשה שהשמיע על אופן גיבוש תקציב המדינה ואישורו בממשלה.

 

אריאב מונה לתפקיד ב-2006 על ידי שר האוצר דאז, אברהם הירשזון, כשהוא מחליף בתפקיד את ד"ר יוסי בכר - מינוי שהתברר כמוצלח. לאחר התפטרות הירשזון המשיך אריאב לכהן בתפקיד תחת ראש הממשלה, אהוד אולמרט שהחליף זמנית את שר האוצר, וגם רוני בר-און החליף להשאיר אותו בתפקידו כשנכנס לתפקיד שר האוצר.

 

עם מינויו של שטייניץ הודיע אריאב על החלטתו לפרוש, ונענה לבקשת שטייניץ לדחות את מועד פרישתו בפועל.

 

הסכמת אריאב למלא את מקומו של בלינקוב משתלבת עם הכוונה למלא את שתי המשרות בעת ובעונה אחת. בכל מקרה, על פי ההערכה, לא ימצא מחליף לממונה על התקציבים לפני בחירת המנכ"ל, כך שהבחירה תהיה גם על דעתו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירום אריאב
צילום: גיא אסייג
מומלצים