שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סטודנטים בפתוחה יפגינו: "מסירים את הכפפות"
  השביתה באוניברסיטה הפתוחה נמשכת - ולסטודנטים נמאס. "זכותם של המנחים להיאבק על שכרם, אך נתחיל בהפגנות כמחאה על השביתה והפגיעה בסטודנטים", הבטיח יו"ר האגודה

  השביתה השקטה באוניברסיטה הגדולה בישראל - עוברת לפסים רועשים יותר. חודש חלף מאז נפתחה שביתת המנחים באוניברסיטה הפתוחה, ופתרון עדיין לא נראה באופק. סטודנטים רבים תומכים במנחים אך מאבדים סבלנות, סמסטר הקיץ נמצא בסכנה - והערב (יום ד') מאיימים הסטודנטים לצאת להפגנות במחאה על הפגיעה בהם.

   

  יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה, שגיא בן-חור, אמר ל-ynet: "אנחנו מסירים את הכפפות. החל מהשבוע הבא נתחיל בהפגנות כמחאה על השביתה והפגיעה בסטודנטים - בכל האמצעים. המאבק של המנחים הוא על גב הסטודנטים,אך מצד שני זכותם להיאבק על שכרם אחרי 32 שנים".

   

  הנהגת הסטודנטים נקטה עמדה שקולה, מתונה ואחראית בשבועות האחרונים, אך הבוקר שיגר בן-חור מכתב חריף להנהלה ולמנחים שבו הפציר בהם לגלות אחריות כלפי ציבור הסטודנטים, "המוחזקים בעל כורחם כבני ערובה". לדבריו, "אגודת הסטודנטים תאלץ לעלות מדרגה ולשנות מדיניות. באופן חד משמעי, אם נחוש שאחד הצדדים גורר רגליים, מתמהמה ונוהג בחוסר תום לב, ייתכן שנאלץ לקחת צד".

   

  סגל ההוראה באוניברסיטה מסר בתגובה כי הוא "שותף לכאבם של הסטודנטים". המנחים קראו לסטודנטים "להצטרף ולתבוע מההנהלה האטומה להפסיק להתייחס לעובדי האוניברסיטה הפתוחה כאל עובדי קבלן, ובכך לאפשר את חידוש הלימודים". המנחים האשימו את הנהלת האוניברסיטה בפגיעה בסטודנטים.

   

  הנהלת האוניברסיטה הפנתה אצבע מאשימה כלפי המנחים. "אנחנו נמצאים בפתחו של הליך גישור אליו יצאנו עוד לפני פרוץ השביתה, אך לצערנו סגל הההוראה התנגד לכך והחליט להכריז על שביתה מיותרת שפוגעת בסטודנטים. אנו קוראים לסגל ההוראה, להתעשת, להכריז על סיום השביתה ולהפסיק את הפגיעה הסטודניטים". ההנהלה הדגישה כי היא מחויבת לסטודנטים ומפרסמת באופן שוטף הקלות.

   

  במסגרת השביתה, כמעט כל 1,300 המנחים ומרכזי ההוראה באוניברסיטה הפתוחה,

  הגדולה בישראל, לא מקיימים שיעורים ובודקים עבודות. הם דורשים לחתום על הסכם עבודה קיבוצי. לאחרונה שלחה האוניברסיטה מכתב ל-42 אלף הסטודנטים והודיעה כי בסמסטר הנוכחי לא תחול חובת הגשת עבודות, אולם המבחנים יתקיימו כרגיל.

   

  בקרב הסטודנטים מתעוררת תנועת מחאה - בדרישה להחזרים כספיים, ובמקביל סירוב לגשת למבחנים בלי הנחייה. "מבחינתי הסמסטר אבוד. כך גם סמסטר הקיץ ולכן בניגוד לשנים הקודמות - השנה לא ארשם אליו", כתבה ל-ynet גלי שגן, סטודנטית לתקשורת ומדעי המדינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קמפוס האוניברסיטה ברעננה
  צילום: עמית שעל
  מומלצים