שתף קטע נבחר

אודי ניסן ימונה לראש אגף התקציבים

מנהל רשות החברות הממשלתיות נעתר לבקשת שר האוצר, להחליף את רם בלינקוב. בשבוע שעבר הציע שטייניץ את התפקיד לניסן, אולם הוא סירב כנראה על רקע הקשר המשפחתי בין השניים, והסכים בעקבות לחצים שהופעלו עליו

שר האוצר, יובל שטייניץ, החליט למנות את מנהל רשות החברות הממשלתיות, אודי ניסן, לממונה על התקציבים במשרד.

 

כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", ניסן נתן את הסכמתו למינוי, לאחר שסירב להצעה בשבוע שעבר. ניסן יכנס לתפקיד במקומו של רם בלינקוב, שהתפטר לאחר אישור התקציב בממשלה לפני שבועיים.

 

עד כניסתו של ניסן לתפקיד, ימשיך לשמש בתפקיד מנכ"ל המשרד, ירום אריאב, המשמש כיום כממלא מקום זמני בתפקיד זה.

 

כאמור, בשבוע שעבר הציע שטייניץ את התפקיד לניסן, אולם זה סירב, ככל הנראה על רקע הקשר המשפחתי בין השניים (אחיו של ניסן נשוי לאחות של אשתו של שטייניץ). עם זאת מאז הופעלו לחצים רבים מצד אנשיו של שטייניץ על ניסן על מנת שיחזור בו מסירובו הראשוני.

 

במשרד האוצר טוענים כי מינויו של ניסן הינו ראוי ביותר, שכן לניסן היכרות מעמיקה עם אגף התקציבים, בו שימש בשורה של תפקידים במשך שבע שנים בעבר.

 

מינויו של ניסן טעון את אישור הממשלה. לטענת בכיר באוצר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אינו צפוי להתנגד למינוי. 

 

ניסן (41), שימש בשנים 1992-1999 במספר תפקידים באגף התקציבים, ביניהם רכז תחום מינהל מקרקעי ישראל, תיירות, ראש תחום משק המים, ועוד.

 

ניסן הוא ד"ר לכלכלה עם התמחות ברגולציה כלכלית, ובנוסף הוא מחזיק בפוסט דוקטורט מבית הספר לממשל באוניברסיטת הרווארד. ניסן נחשב לאחד מראשי האגפים המוערכים ביותר באוצר, למרות החשיפה הנמוכה שלו לתקשורת ולציבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים