שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פסטיבל השירה בירושלים ייפתח ב-30 ביוני

  עונת פסטיבלי השירה; 70 משוררים ומוזיקאים ישתתפו בכ-15 מפגשים, במסגרת פסטיבל "מטר על מטר" לשירה בירושלים, שייפתח ב-30 ביוני ויימשך שלושה ימים

  אחרי כפר מראר ופסטיבל מטולה מגיע תורו של פסטיבל ירושלים לשירה, "מטר על מטר", שייפתח ב-30 ביוני ויימשך שלושה ימים. את הפסטיבל מארגנת קבוצת כתובת הירושלמית זו השנה השנייה. 70 משוררים ומוזיקאים ישתתפו בכ-15 מפגשים, יקראו משיריהם וישוחחו עם הקהל בחצרות מקומיות, בבתי קפה, בסמטאות שוק מחנה יהודה ובבתי תושבי שכונת נחלאות. האירועים יהיו פתוחים לקהל ללא תשלום.

   

  הקונספט של הפסטיבל הוא משוררים שייקראו משיריהם בזיקה לנושא המרכזי. הנושאים שנבחרו השנה הן: כיס, הצעות צחוק, האחד, פיסת אדמה ועוד. בין המשוררים המשתתפים: נורית זרחי, אלי הירש, רוני סומק, אגי משעול, יחזקאל נפשי, שלומי חסקי, דורי מנור, רועי צ'יקי ארד, שרון אס, סבינה מסג, אפרת ויעקוב מישורי ועוד. בכל מופע ישתתף גם מוזיקאי, שיוסיף פרשנות משלו לנושא המרכזי, ביניהם קובי אוז, יהלי סובול, שם-טוב לוי, יעל לוי ועוד.

   

  הנושאים שנבחרו הן נגזרת של כותרת הפסטיבל "מטר על מטר". מהמארגנים נמסר כי "המשטרה דורשת ממארגני אירועי חוץ לשמור על רמת צפיפות סבירה של מטר מרובע לאדם. לכן, באופן סמלי ואירוני יוצא שמטר על מטר היא מידה פסטיבלית האמורה לכלול בתוכה הנאה ובטיחות.  המטר על מטר הוא פשרה קיומית בעולם הנעשה קטן, במדינה קטנה לעמים שחיים בה, במרכז העיר הקטן, בסמטאות הצרות של לב העיר ירושלים, ומעל כולם – גם בשיר". 

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גלעד מאירי מקבוצת כתובת
  צילום: מוטי קיקיון
  לאתר ההטבות
  מומלצים