שתף קטע נבחר

ביבי תשוש? "בוהה" - ומצביע נגד הממשלה

חברי כנסת סיפרו כי ראש הממשלה נראה היום עייף במיוחד בוועדת חוץ וביטחון. "הוא הסתכל כל הזמן על התקרה ושיחק עם המשקפיים", טען ח"כ מולה מקדימה. גם בהצבעה במליאה איבד את הריכוז - כשהיה היחיד שהצביע בטעות נגד חוק שזכה לתמיכה פה אחד. בליכוד דוחים את הטענות

מה קורה לאדם לאחר שהוא מתמנה לראש הממשלה? בנימין נתניהו הגיע היום (יום ב') לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת ונראה לנוכחים עייף במיוחד. בהצבעה שהתקיימה מאוחר יותר במליאת הכנסת, וזכתה לתמיכת חברי הקואליציה והאפוזיציה פה אחד, היה ראש הממשלה היחיד שהצביע נגד ההחלטה - בטעות. הצבעתו תוקנה מייד לאחר מכן ובליכוד הודפים את הטענות כי משהו אינו כשורה.

 

המתח המתלווה לתפקיד, האיום האיראני, הלחץ האמריקני - כל אלה כנראה עשו את שלהם, והתמונות מדברות בעד עצמן: בפתח הישיבה, סמוך ל-10:00 בבוקר, נתפס נתניהו בעדשות מצלמות התקשורת כשהוא נראה תשוש, למרות השעה המוקדמת.


ראש הממשלה, עייף בשעות הבוקר (צילום: AP)

 

"נתניהו היה נראה לחוץ ומבולבל, ראו עליו את זה באופן מיידי", שיחזר אחר הצהרים ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה) את שאירע בישיבה הסגורה. "הוא לא שחקן פוקר טוב. הוא התנסח באופן לא עקבי, הוא הרים את הקול בעצבנות ולא היה נינוח. כשהוא היה יו"ר האופוזיציה בוועדת חוץ וביטחון הוא היה נראה מעולה, ממלכתי, חזק וערני. היום זה היה רחוק מזה".

 

חברו לסיעה, ח"כ שלמה מולה, הבחין אף הוא כי ראש הממשלה תשוש. "הוא הסתכל כל הזמן על התקרה. הוא שיחק עם המשקפיים ושם אותם בפה. הוא לא היה בישיבה. הוא פשוט לא היה מרוכז. הוא ממש לא היה במיטבו. הוא נראה מאוד מודאג", טען. 

 

אחד מחברי סיעת הליכוד שנכח בישיבה, מציע דווקא תמונה שונה: "ביבי לא היה נראה מותש יותר מכפי שהוא נראה מאז שמונה לתפקיד. הוא נתון בהתמודדות עם שורה ארוכה של בעיות ואין לו זמן לנהל אורח חיים נורמלי ולישון כמו שצריך. לפני הבחירות הוא היה נראה אחרת, ולצערי - בחודשיים האלה ניכר בו שהוא אפילו - קצת הזדקן".

 

ח"כ כרמל שאמה, חבר סיעת הליכוד, דחה אף הוא את הטענות. "בוועדה נתניהו היה ענייני ומסודר, לא ראיתי שניכרת בו עייפות. להפך. הוא התווה את האני מאמין שלו באופן ברור", אמר.

 

עם או בלי קשר, באחת מהצעות החוק שעלו הערב לדיון והצבעה במליאת הכנסת הצביעו 68 חברי כנסת מן האופוזיציה ומן הקואליציה פה אחד בעד הצעת החוק, ואילו ראש הממשלה היה היחיד שהצביע - בטעות - נגדה. לאחר ההצבעה תוקנה בעל פה הצבעתו של נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונות מדברות בעד עצמן. נתניהו
צילום: AP
יחד עם לבני והנגבי. בהה בתקרה
צילום: AP
מומלצים