שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מנחם פרוש: "נשבור את ברקת"
  קנאי העדה החרדית בבירה מקבלים שחקן חיזוק מנוסה במאבקם נגד פתיחת חניון ספרא בשבת: מנחם פרוש, בן ה-93, שהוביל את קרב השבת בכביש בר-אילן אומר ל-ynet: "זה חילול השם גדול; המערכה היא על כל ירושלים". ומה עם חילול השבת שנגרם במהלך ההפגנות?

  העדה החרדית לא לבד: מנחם פרוש, מבכירי הפוליטיקאים החרדים לשעבר, מצטרף למאבק נגד פתיחת חניון ספרא בבירה בשבת. העסקן הישיש בן ה-93, ששימש בעבר כסגן ראש העיר והוביל ביד רמה כמה מלחמות שבת מתוקשרות, מכנס בצהרים (א') בבית אגודת ישראל את חברי יהדות התורה בירושלים לדיון על השלב הבא במאבק. בשיחה עם ynet הבטיח פרוש, שבנו הפסיד לברקת במירוץ לראשות העיר, כי "המאבק יהיה חסר פשרות".

   

  ביום שישי שיגר פרוש מכתב אישי לראש העיר ניר ברקת, בו קרא לו לחזור בו מכוונתו להפעיל בסופי-שבוע את החניון העירוני, ומשלא נענה החליט לשלב ידיים עם העדה החרדית במאבק זה. אחר הצהריים, ייפגש כאמור עם הנציגים החרדים במועצת העיר, ובסיום הפגישה תובא הסוגיה בפני הרבנים שיורו להם כיצד לנהוג.

   

   

  "נעשה את כל המאמצים לשבור אותו (ברקת) כדי שיבין שהוא ראש עירייה של ירושלים", אמר מנחם פרוש ל-ynet, "לא נאפשר בשום אופן דבר כזה שעיריית ירושלים תכריז שהיא נותנת מקום לאלה שמחללים שבת, שהם באים לירושלים ויש להם איפה לחנות". לדבריו, "זו לא מערכה של העדה החרדית אלא של ירושלים כולה", אך אמש לא יצא להפגין כי "עד הרגע האחרון חיכינו שראש העיר יקבל את קריאתנו".

   

  "זה דבר חמור עד מאוד",
  הוסיף, "זה חילול השם גדול שעיריית ירושלים מתנדבת לתת מקום לאלה שבאים בשבת". הוא הזכיר את המאבקים להם היה שותף בשנות ה-80 וה-90 נגד בניית אצטדיון טדי סמוך לשכונות חרדיות ולמען סגירת רחוב בר אילן לתנועת כלי רכב בשבת, והצהיר כי גם במקרה זה יילך "עד הסוף".

   

  ומה עם חילולי השבת שנגרמים על ידי ההפגנות עצמן? "אנחנו מזהירים לא לחלל שבת, אבל מה שיבואו שוטרים לעצור אותנו בשבת - זה לא עסק שלנו", מתרץ פרוש, "הפנייה שלנו למקור הראשון – ניר ברקת - שצריך לדעת שהוא ראש עיריית ירושלים. אם הוא חושב שהוא לא נבחר לראשות העיר - זה משהו אחר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרוש האב. מערכה על ירושלים
  צילום: גיל יוחנן
  ברקת בבית הרב וויס ביום ו'
  צילום: אתר "חרדים"
  מומלצים